Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 27 lipca 2011 
    

Nowe 3,5-calowe dyski SSD OCZ Talos


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 20:24
Firma OCZ rozpoczyna sprzedaż nowych dysków SSD o nazwie Talos, dedykowanych do zastosowań profesjonalnych. Dyski mają 3,5 cala szerokości, interfejs Serial Attached SCSI 6.0 Gbps i są dostępne w wersjach o pojemności do 200 do 960 GB. Nośniki składają się z pamięci NAND Flash MLC, kontrolera SandForce z serii SF-2000 i zostały zbudowanie z wykorzystaniem rozwiązania Virtualized Controller Architecture 2. Dyski obsługuję korekcję błędów ECC, funkcję TRIM, kolejkowanie poleceń TCQ (tagged command queuing) oraz diagnostykę SMART.

Wydajność sięga 66,000 operacji na sekundę (IO/PS). Ponadto dyski mają system zarządzania zużyciem energii elektrycznej, zabezpieczenie przed utratą danych przy zaniku zasilania oraz dodatkowe systemy wyrównujące zużycie komórek pamięci (wear-leveling).

W ofercie rynkowej OCZ nowe dyski mają zastąpić dotychczasowe, oferowane od blisko 2-lat 3,5-calowe modele z serii Colosus, z kontrolerami Indilinx Barefoot. Ceny nie zostały podane.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.