Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 28 lipca 2011 
    

Microsoft i SUSE przedłużają współpracę do 2016 roku


Autor: Zbyszek | 20:56
(4)
Firmy Microsoft i SUSE poinformowały o przedłużeniu na kolejne cztery lata zawartej w 2006 roku przez Microsoft i Novell wzajemnej umowy o współpracy w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej systemów Windows i Linux oraz wsparciu technicznym. Nowa umowa została zawarta na okres do 1 stycznia 2016 roku, a jej głównym celem jest zapewnienie daleko idącej kompatybilności systemów Windows i Linux w środowisku korporacyjnym. W jej ramach Microsoft nabędzie za 100 milionów USD pakiety licencji SUSE Linux Enterprise.

Przedłużenie współpracy stanowi odpowiedź na ewolucję środowisk informatycznych w kierunku modelu konsumenckiego i technologii cloud Wraz z rozwojem technologii informatycznych w tym kierunku pojawiło się oczekiwanie, że stanowiące ich podstawę rozwiązania pochodzące od różnych dostawców będą ze sobą kompatybilne.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. nowell juz nie istnieje (autor: RusH | data: 29/07/11 | godz.: 05:03)
  wykupil ich fundusz inwestycyjny i sprzedaje na czesci

 2. @up (autor: anemus | data: 29/07/11 | godz.: 05:18)
  Co miał sprzedać już sprzedał. Z Novella wydzielił poszczególne działy dając im więcej swobody w postaci własnej struktury firmowej. Tak więc Novell zawarł poprzednią umowę, a obecnym jej beneficjentem jest Suse jako część koncernu zajmująca się rozwojem Linuksa. Inna część zajmuje się innymi aspektami działania.

 3. ps. (autor: anemus | data: 29/07/11 | godz.: 05:46)
  Należy pamiętać, że konsorcjum, które kupiło od Novella patenty zostało zaakceptowane przez poszczególnych regulatorów (w tym wypadku Niemieckich i Amerykańskich) tylko pod pewnymi warunkami. Tak więc zasady działania jego są (właściwie były) z grubsza takie:
  1. Kupno patentów i udzielenie na nie licencji członkom.
  2. Rozwiązanie konsorcjum i odsprzedaż patentów z powrotem do Attachmate (nabywca Novella) - członkowie nie będą mieli patentów tylko zabezpieczenie w postaci licencji.
  3. Nie wszystkie patenty będą przysługiwały wszystkim członkom.
  4. Wszystkie sprzedane patenty muszą być otwarte dla Open Sources (niemożna ich używać przeciwko OS bo z automaty takie projekty dostają na nie licencję).
  Attachemate nie jest funduszem ale firmą o podobnym profilu jak Novell będącą własnością funduszy inwestycyjnych.
  Członkowie konsorcjum to oczywiście małżeństwo Apple z Microsoftem i trzecim do trójkącika EMC...
  Tak więc trudno mówić, że Attachmente wyprzedaje majątek Novella - patenty zostały sprzedane przed finalizacją transakcji po której wróciły do nabywcy co pozwoliło akcjonariuszom Novella uzyskać 450$ w gotówce natychmiast, a Attachmente zapłacić dopiero po połowie 2011.


 4. mimo że to trwa już od kilku dobrych lat (autor: Qjanusz | data: 29/07/11 | godz.: 09:02)
  to ten mariaż jest jak dla mnie zbyt abstrakcyjny...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.