Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 29 lipca 2011 
    

Aliyun OS, czyli chmurowy konkurent Androida


Autor: Wedelek | źródło: Engadget | 13:45
Rynek mobilnych systemów operacyjnych, zajęty głównie przez Symbiana, różne odmiany Windows'a, Androida czy Bada i z zapowiedzianym już szturmem MeeGo wydaje się być szczelnie wypełniony. Jednak jeśli myślicie, że nie ma już miejsca na kolejny OS, to firma Alibaba ma zamiar wyprowadzić was z tego niewybaczalnego błędu. Nowy OS o nazwie Aliyun swój podbój rozpocznie od Azji, gdzie trafi do kosztującego ¥2,680 (około $416) telefonu Tian Hua K-Touch W700. Co ciekawe jest to kolejny policzek wymierzony Google, bo nowy system ma korzystać z aplikacji przygotowanych dla Androida.

Wszystko dzięki specjalnemu systemowi emulacji Waterloo, którego działanie w chwili obecnej jest objęte tajemnicą. Aliyun OS będzie się wyróżniać również sposobem przechowywania danych, który ma być oparty na usługach udostępnianych w ramach tzw. chmury. Każdy użytkownik tego OS'u dostanie 100GB przestrzeni dyskowej na zewnętrznych serwerach. Działanie nowego systemu będzie można sprawdzić we wrześniu.

Ciekawe co na to Google. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.