Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 29 lipca 2011 
    

Nvidia opublikuje sterowniki dla Tegra 2 wspierające MeeGo


Autor: Wedelek | źródło: Nordic Hardware | 13:58
(1)
Nvidia z dumą informuje, że urządzenia zbudowane o platformę Tegra 2 rozeszły się już w nakładzie przekraczającym milion sztuk. Ale rozwój tej platformy jest skutecznie blokowany przez wsparcie dla jednego tylko systemu operacyjnego, którym jest Android w wersji 2.x dla smartphone'ów i 3.x dla tabletów internetowych. Ale to już wkrótce się zmieni, a producent z Santa Clara planuje poszerzyć grono wspieranych systemów operacyjnych o MeeGo, dzięki czemu Tegrą 2 zainteresuje się szersze grono odbiorców.

Posunięcie Nvidii jest dobrze oceniane przez analityków, i nic dziwnego, bo przecież nad rozwojem tego "wolnego" systemu operacyjnego, zbudowanego na bazie jądra Linux czuwają między innymi tacy giganci jak Intel, AMD, Acer, ASUS czy Nokia.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. MeeGo na smartfonach! (autor: sudione | data: 29/07/11 | godz.: 20:49)
    To może być naprawdę świetny ruch nVidii!:) Jeżeli będzie można zainstalować sobie spokojnie MeeGo na takich telefonach jak LG 2x, MOTOROLA Atrix, czy nowy Samsung Galaxy Z i będzie to chodziło szybko dodatkowo będzie wsparcie sceny to może być całkiem ciekawie. Jeszcze dojdzie Nokia N9 i MeeGo może urwać kawałek tortu w co nawet prezes Nokii nie wierzy.;)
    P.S. Żałuje tylko że MOTOROLA Droid 3 (Milestone) nie jest na Tegrze, ale nie można mieć wszystkiego!;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.