Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 9 sierpnia 2011 
    

Trzy nowe płyt z chipsetem Z68 od Evga


Autor: Wedelek | źródło: Evga | 11:38
Chipset Z68 swój rynkowy debiut miał trzy miesiące temu, ale dopiero teraz znany wśród entuzjastów producent - Evga postanowił go wykorzystać w swoich płytach głównych. Z68 to tak naprawdę połączenie możliwości H67 i P67 z dodaną technologią RST (wykorzystanie dysku SSD jako bufor dla najczęściej wykorzystywanych danych). Na sklepowe półki od razu trafią trzy płyty główne oznaczone symbolami EVGA Z68 FTW, Z68 SLI oraz Z68 SLI Micro w formacie mATX. Wszystkie wymienione produkty to tak naprawdę kopie modeli z chipsetem P67, w których zamontowano układ Z68.

Najciekawiej prezentuje się model EVGA Z68 FTW, który został wyposażony w sześć złączy PCI-E x16, kontrolowanych przez mostek Nvidia NF200 (obsługa 3-way SLI), dwa porty SATA 6 GB/s, cztery SATA 3 GB/s, moduł audio 7.1, dwa porty Gigabit Ethernet, USB 3.0 i kilka USB 2.0. Producent zadbał o to, by płyta miała wysoki potencjał OC, toteż procesor jest zasilany przez 12-fazową sekcję zasilania, a na PCB trafiły przyciski POWER, RESET, CLEAR CMOS oraz wyświetlacz diagnostyczny. Zarówno radiatory jak i złącze zasilania 24-pin zostały rozmieszczone w taki sposób, by ułatwić użytkownikom montaż pozostałych podzespołów.

Płyta została również wyposażona w funkcję EVBot, która pozwala monitorować pracę wszystkich najważniejszych elementów, bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. EVGA Z68 FTW jest sprzedawana w dwóch odmianach, które różnią się od siebie ilością dostarczanych przez producenta dodatków. bardziej bogata wersja jest wyposażona w EVGauge i ECP V4, czyli montowany w zatoce 5.25-cala kontroler temperatury oraz dodatek pokazujący na bieżąco taktowanie procesora.

EVGA Z68 FTW w podstawowej wersji została wyceniona na $265, kolejne $35 musimy zapłacić za wspomniane dodatki, a modele EVGA Z68 SLI i EVGA Z68 SLI Micro to wydatek odpowiednio $210 i $160.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.