Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 26 kwietnia 2002 
    

Badanie Intela - uniwersalność korzystania z laptopów


Autor: DYD | źródło: intel | 21:16
Nieograniczona jest wyobraźnia i pomysłowość ludzka. Dowodzą tego ostatnie badania dotyczące sposobów używania laptopów, stylu życia i zachowań ludzkich z tym związanych przeprowadzone przez Brain Group - międzynarodową agencję badań i strategii, na zlecenie firmy Intel. Komputery przenośne stosowane są w najmniej oczekiwanych sytuacjach, można je spotkać na przykład na weselach, używane są w kopalniach lub na szczytach wieżowców. Można je zobaczyć nawet w kościele, gdy pomagają zrozumieć niesłyszącym nabożeństwo. W przypadkach krytycznych mogą posłużyć jako pilot do zamknięcia platformy wiertniczej przy ucieczce przed huraganem, a te wyposażone w GPS pozwalają też na nawigację jachtu.

Zależność ludzi od laptopów jest ogromna. Wielu użytkowników korzysta z nich wykonując drugą czynność jednocześnie. I tak najwięcej, bo 81% respondentów stwierdziło, że używa laptopa podczas oglądania telewizji, 54% nie przeszkadza on w jedzeniu, 41% przyznało się do prowadzenia w tym czasie samochodu osobowego, a 20% swobodnie użytkuje je w środkach komunikacji publicznej. Wchodząc w bardziej intymne sfery życia 39% pytanych wyznało, że korzysta z laptopa będąc nagim lub w bieliźnie.

Większość pytanych czuje się z laptopem lepiej "zorganizowanym" i ma świadomość stałej łączności ze światem. Stosowanie najnowszych laptopów w każdym miejscu i w każdym czasie jest już teraz możliwe dzięki najnowszym procesorom, które posiadają wydajność komputera biurkowego i długą żywotność baterii. Te właśnie udogodnienia sprawiają, że laptop jest nieodzownym narzędziem w dzisiejszym życiu codziennym. Coraz więcej ludzi nie wyobraża sobie życia bez komputera przenośnego i uznaje go za coś cennego. 65% naszych badanych nie zostawiłoby swojego laptopa w szatni ani też w przechowalni bagażu. Ponad 28% posiadaczy tego urządzenia uznaje je za "jeden z najbardziej cennych nabytków". W czasie badania Intela padły też pytania związane z socjologią i ludzką naturą. Prawie 46% respondentów przyznało, że przyglądało się czyjejś maszynie, częściej dotyczyło to podróżujących środkami komunikacji publicznej, wśród nich 53% stanowili mężczyźni poniżej 35 roku życia. Większość z nich - 71% zwracało uwagę na wzornictwo, 31% było zainteresowanych rodzajem wykonywanej pracy, 19% przyglądało się osobie korzystającej z laptopa.

Idealny laptop

Użytkownicy komputerów przenośnych są przekonani, że urządzenia te pozostaną nieodzownym sprzętem w ich życiu. 91% przewiduje, że laptop będzie tak ważny jak teraz, a w przeciągu najbliższych 2 lat jego znacznie wzrośnie o wiele bardziej. A jaki jest laptop ich marzeń? 84% pytanych wskazało na możliwość surfowania po Internecie z każdego miejsca, w którym się znajdą. 79% chciałoby, żeby ich maszyna była lżejsza, a 57% przedłużyłaby żywotność baterii. 57% nastawia się na posiadanie przez laptopy funkcji muzycznych, a 56% chciałoby korzystać z możliwości kina cyfrowego, które dzisiaj dostępne jest tylko w komputerach biurkowych. Również 56% respondentów wypowiedziało się za wykorzystaniem maksymalnej prędkości przy grach, zaś 49% życzyłoby sobie stosowania bogatej grafiki.

Badanie zostało przeprowadzone przez Bain Group - międzynarodową agencję badań i strategii, na zlecenie frmy Intel na grupie 2448 użytkowników Internetu. Respondenci to osoby w wieku 18 lat i powyżej, zróżnicowani pod względem płci, dochodów i wykształcenia.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.