Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 23 sierpnia 2011 
    

Samsung zakupi dział komputerów od HP?


Autor: Wedelek | źródło: Digitimes | 13:35
(3)
Niedawno świat obiegła informacja, że HP planuje zrezygnować z rozwoju webOS, a przynajmniej do czasu póki nie znajdzie się odpowiednie zastosowanie dla tego systemu operacyjnego, a także porzucić rynek komputerów PC. Aktualnie władze firmy rozważają wydzielenie działu PSG (Personal Systems Group), wygaszenie linii produkcyjnych i skupienie swoich wysiłków na dostarczaniu usług takich jak cloud computing. Firma miałaby zrezygnować całkowicie z produkcji sprzętu elektronicznego, a według portalu Digitimes chrapkę na dział PSG ma Samsung.

Wpływ na te "rozważania" HP ma fatalny dla firmy trend sprzedaży komputerów PC. W tym roku ilość sprzedanych komputerów znacznie się zmniejszyła i gdyby nie spory wzrost zainteresowania komputerami klasy biznesowej spadek byłby większy niż ostatecznie odnotowany.

Oczywiście żadna oficjalna decyzja w tej sprawie jeszcze nie padła ale wygląda na to, że Samsung przygotowywuje się do przejęcia działu PSG od HP, o czym może świadczyć umowa jaką koreański koncern podpisał z Quanta Computer, Compal Electronics i Pegatron Technology. Na jej mocy część zamówień na komputery Samsunga będzie przekierowywana do fabryk wymienionych firm. Innymi słowy Samsung zwiera siły na nagły i spory wzrost ilości zamówień, który będzie tak duży, że fabryki koreańskiego giganta nie będą w stanie zaspokoić popytu.

Taka zaś sytuacja zdaje się więc wskazywać że to właśnie Samsung zakupi część firmy HP, zajmującą się produkcją sprzętu elektronicznego. Aktualnie HP dostarcza w ciągu roku około 40 milionów komputerów PC i gdyby wspomniana transakcja doszła do skutku zamówienia na urządzenia sprzedawane dotychczas pod znakiem HP spadłaby na Samsunga.

Koreański producent musiałby więc nagle zaspokoić roczny popyt na komputery PC w granicach 50-60 milionów sztuk co nawet jak na osławiony system dystrybucji i produkcji Samsunga byłoby zbyt dużym obciążeniem.

Ale wracając do HP, to wszystko wskazuje na to, że firma ta podąży drogą obraną wcześniej przez IBM.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: Wujofefer | data: 23/08/11 | godz.: 14:12)
  News jest już nie aktualny. Wczoraj albo przed wczoraj HP oficjalnie zaprzeczyło jakoby miało rezygnować z WebOS i produkcji PC. Mowa jest o daleko idących zmianach i reorganizacji w firmie jednak nie rezygnują z żadnego z wyżej wymienionych działów. Po prostu dostrzegli, że niektóre działy firmy są źle zarządzane.

 2. @1 Demeti nie widzialem ale (autor: cp_stef | data: 23/08/11 | godz.: 20:12)
  MS juz podbiera developerow webOS.

  http://www.techspot.com/...ning-to-webos-devs.html


 3. @Wujofefe (autor: anemus | data: 23/08/11 | godz.: 23:10)
  Nie ma dementi jest tylko uspokajanie inwestorów po pikowaniu akcji HP w piątek poprzez łagodzeniu tonu. Dalej aktualna jest decyzja o wydzieleniu działu PSG i zastanowieniu się nad dalszą jego rolą w firmie (czytaj poszukiwanie kupca) oraz wycofanie się z rynku urządzeń mobilnych (to zresztą również dział PSG). O tym, że HP nie wie co zrobić z WebOS i postara się go licencjonować li poczeka co będzie bo może się kiedyś przydać to było wiadomo od początku bez dementi ale bez wsparcia ze strony sprzętu raczej nikt nie widzi możliwości rozwoju dla tego systemu. To takie "uspokójcie się nie wyrzucimy w błoto 1,2mld $ ale jeszcze nie wiemy jak tego dokonać"...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.