Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 9 kwietnia 2001 
    

NVIDIA a Kyro 2


Autor: Marecek | 10:35
W ciągu kilku ostatnich dni, NVIDIA zaczęła ostro atakować pewnego malutkiego producenta kości graficznych - STMicroelectronics. W specjalnych biuletynach kierowanych bezpośrednio do zarządów producentów kart graficznych NVIDIA krytykowała najnowszą kość Kyro 2, starając się przekonać ich o wyższości swoich serii układów GeForce2 MX. Dokumenty przeznaczone wyłącznie dla oczu dyrekcji firm ujrzały jednak światło dzienne i rozpętała się burza. Producenci podzielili się na dwa obozy. Już dziś wiadomo, że Hercules i VidioLogic nie ugną się pod presją NVIDII i wypuszczą swoje konstrukcje na Kyro 2. RivaStation donosi, że podobnie postąpić zamierzają PowerColor oraz Creative. Na href="http://www.xbitlabs.com/news/">X-Bit wymienieni zostali jeszcze MSI oraz InnoVISION. Poniżej fragment wywiadu udzielonego przez przedstawiciela firmy Guillemot (Hercules Technologies) serwisowi Beyond3D:
NVIDIA zaprzestała produkcji chipów MX, ich miejsce zająć mają kości MX200 oraz MX400. My nie jesteśmy zainteresowani wytwarzaniem kart graficznych zbudowanych w oparciu o kości MX200 czy MX400. Problem polega na tym, że nowe modele MX-ów cechować się będą wyższymi cenami niż konstrukcje z Kyro II, poza tym ich wydajność będzie mniejsza, niż Kyro II. Nie wydaje nam się więc, żeby nowe MX-y dobrze się sprzedawały.
W odpowiedzi na argumenty NVIDII wypowiedział się też sam Claude Guillemot, prezes firmy Hercules Technologies (czy jak kto woli Guillemot). Stwierdził tylko tyle:
"Mają prawo się bać, 3D Prophet 4500 będzie na prawdę dobrym produktem. Do sklepów trafi 16-go Maja 2001".
Szczerze powiedziawszy trochę zawiodłem się na polityce NVIDII, choć nie zdziwiłbym się, gdyby na jaw wyszły kolejne spekulacje z ich strony. Jak widzicie, już w połowie maja dowiemy się, czy pozycja NVIDII na polu tanich i za razem szybkich kart graficznych została aż tak zachwiana, że wymagało to tak nieuczciwej rozgrywki propagandowej...

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.