Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 29 kwietnia 2002 
    

eMac: tylko do nauki ...


Autor: DYD | źródło: 4D | 18:15
Apple zaprezentowało komputer eMac – następcę popularnego (zwłaszcza w amerykańskim szkolnictwie) iMaca z monitorem CRT. Komputer będzie sprzedawany wyłącznie nauczycielom, uczniom, studentom i instytucjom edukacyjnym. Niedługo na rynek trafią także nowe komputery z linii PowerBook. eMac wyposażony jest w procesor G4 700MHz, 128MB pamięci RAM i dysk twardy 40GB. W skład zestawu wchodzi monitor CRT z płaskim ekranem o przekątnej 17 cali. Model wyposażony w napęd CD-ROM będzie sprzedawany w cenie 999 USD. Za możliwość odczytu płyt DVD i wypalania CD-RW trzeba będzie dopłacić kolejnych 200 USD.

Steve Jobs, dyrektor Apple, wprowadzając na rynek komputery iMac z monitorem LCD obwieścił śmierć technologii CRT. Rzeczywistość zweryfikowała jednak tę opinię – dla sektora edukacyjnego, który generuje poważną część wpływów Apple, cena zestawu komputerowego ma kapitalne znaczenie. Dlatego firma wykonała mały krok w tył i powróciła do tańszego rozwiązania CRT. Ma on pozwolić Apple w odzyskaniu pozycji lidera amerykańskiego rynku edukacyjnego, którą „Jabłko” utraciło niedawno na rzecz firmy Dell.

Apple zbiera już zamówienia na komputery eMac, ich realizacja rozpocznie się na przełomie maja i czerwca. Ograniczenie dystrybucji do rynku edukacyjnego nie jest dla firmy nowością – w roku 1994 identyczny zabieg zastosowano przy sprzedaży przenośnego komputera eMate.

eMac nie wyczerpuje jednak listy nowości Apple. Firma wprowadza na rynek także nowe komputery przenośne z high-endowej serii PowerBook. Tutaj nie oszczędzano na wyposażeniu, co odbiło się oczywiście na cenie – komputer z procesorem G4 800MHz, udoskonalonym chipem graficznym ATI Mobility Radeon 7500, 512MB pamięci, dyskiem 40GB, bezprzewodową kartą sieciową AirPort i combo DVD/CD-R kosztuje 3199 USD. Drugi nowy model posiada procesor 667MHz, 256MB pamięci i dysk twardy 30GB – kosztuje „tylko” 2499 USD. Nowe PowerBooki podobnie jak ich poprzednicy posiadają wyświetlacz 15,1 cala, niemniej mogą wyświetlać obraz o rozdzielczości do 1280 x 854 piksele.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.