Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 12 września 2011 
    

Nowy, niepublikowany plan wydawniczy Nvidia Tegra


Autor: Wedelek | źródło: Fudzilla | 10:08
Redaktorzy portalu Heise.de dotarli do całkiem nowych, niepublikowanych dotychczas planów wydawniczych, dotyczących platformy Tegra. Okazuje się że pomiędzy wytwarzanym w 40nm układem S0C Kal-El (Tegra 3), a 28nm Wayne'm pojawi się jeszcze Kal-El+. W chwili obecnej nie wiemy zbyt wiele na temat tego procesora, za wyjątkiem tego, że pojawi się w połowie 2012 roku i ma pomóc umocnić się produktom tej firmy na rynku najwydajniejszych smartphone'ów i tabletów internetowych, aż do momentu debiutu całkiem nowej odmiany Tegry.

Bardzo możliwe, że Nvidia zdecyduje się po prostu przenieść "do" 28nm układ Kal-El, a owy plus oznacza właśnie zmianę procesu technologicznego.

Ale na tym nie koniec, bo producent z Santa Clara wprowadzi również w 2013 roku kolejną odmianę SoC, tym razem będzie to okrojona i po raz kolejny zoptymalizowana wersja wytwarzanego w 28nm technologii produkcji Wayn'a. Wspomniany układ przyjmie oznaczenie Grey i najprawdopodobniej będzie wyposażony w moduły 2G/3G oraz 4G.



 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.