Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 14 września 2011 
    

Microsoft sprzedał już 450 milionów licencji Windows 7


Autor: Zbyszek | źródło: CNET | 23:06
Firma Microsoft poinformowała, że jej najnowszy system operacyjny Windows 7 został już sprzedany w liczbie ponad 450 milionów egzemplarzy. Na osiągnięcie tego wyniku nowy Windows potrzebował niespełna 23 miesięcy od chwili oficjalnej premiery. Dzięki temu Windows 7 zdobył już 30% udział w rynku systemów operacyjnych i jest drugim najbardziej popularnym systemem wśród użytkowników komputerów PC - wyprzeda go tylko nieśmiertelny Windows XP z udziałem wynoszącym obecnie około 45%. „Siódemka” jest najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym Microsoftu w historii.

Tak dobrze nie sprzedawał się ani poprzedni Windows Vista (230 milionów licencji w 2 lata po premierze) ani obecnie najbardziej popularny Windows XP, który potrzebował 2,5 roku aby osiągnąć liczbę 210 milionów sprzedanych kopii. Windows 7 potrzebował zaledwie roku obecności na rynku, aby pobić oba te wyniki.

Obecnie Microsoft przygotowuje się już do premiery Windows 8, który w odróżnieniu od obecnej siódemki ma działać nie tylko na platformie x86, ale również ARM, coraz bardziej popularnej, zwłaszcza w segmencie urządzeń mobilnych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.