Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 15 września 2011 
    

Zmienne TDP w procesorach Ivy Bridge


Autor: Wedelek | źródło: Nordic Hardware | 12:54
(3)
Aktualnie współczynnik TDP określa jak bardzo może zwiększyć swoje taktowanie procesor, dzięki funkcji Turbo i jak długo procesor może pracować ze zwiększonymi zegarami. Ale technologia ta ma swoje wady, a mianowicie TDP zawsze jest stałe i nie może być zmienione nawet pomimo zamontowania wydajniejszego układu chłodzenia. Dlatego też Intel postanowił począwszy od Ivy Bridge stosować zmienne TDP. Cała idea polega na tym, że w zależności od tego co robimy i jak dobre mamy chłodzenie współczynnik ten będzie wzrastać lub maleć, pozwalając uzyskać wyższe, bądź niższe zegary.

Wiadomo, że pojawią się trzy tryby TDP, które zostaną zastosowane w procesorach z serii ULV, montowanych w ultrabookach oraz EE (Extreme Edition). A będą to normalne TDP, oraz obniżone i w końcu podwyższone które zostaną nazwane cTDP.

Przykładowo w procesorach ULV będziemy mieć więc do czynienia z trybami 13W, 17W oraz 33W, a w serii EE będzie to 45W, 55W i 65W.

Co ciekawe w chwili obecnej Intel nie planuje wprowadzić tej technologii w pozostałych rodzinach procesorów, nawet pomimo faktu, że jest ona dla producenta tak ważna, że wyszczególnił fazę Tick Plusem.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Tranzystory tri-gate... (autor: gantrithor | data: 15/09/11 | godz.: 17:58)
  przy wysokich taktowaniach zachowuja sie podobnie jak zwykle tranzystory i wydzielaja podobne ilosci ciepla ,przy niskich taktowaniach tranzystory 3D wydzielaja o polowe mniej ciepla niz zwykle tranzystory...
  Ta nowa technologie tak jakby nie jest nawet technologia...


 2. Zmienne TDP w procesorach Ivy Bridge (autor: Marucins | data: 15/09/11 | godz.: 22:34)
  gantrithor poczekamy troszkę na te nowe cacka od Intela. Zobaczymy z czym to się naprawdę je i czy faktycznie zasługują na marketingowy "+"

 3. A mnie sie wydaje, ze Intel pod naciskiem ARM i AMD zaczyna sie platac (autor: josefek | data: 16/09/11 | godz.: 19:53)
  po rozleceniu sie biname WINtel i pod naciskiem Apple, nie wiedza jaka droga isc...z gory ich Apple cisnie a z dolu ARM i AMD a na ich super szybkie microprocessori coraz mniejsze zapotrzebowanie jest...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.