Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 16 września 2011 
    

IDF: więcej o NTV i Hybrid Memory Cube


Autor: DYD | 21:27
(2)
Justin Rattner, główny dyrektor ds. technologii w firmie Intel, ogłosił podczas konferencji Intel Developer Forum, że rozwój techniki komputerowej ulega przyspieszeniu. Jako przykłady podał wpływ wielordzeniowego przetwarzania danych na masowy rynek oraz postępy w przetwarzaniu danych w ekstremalnej skali. Rattner zademonstrował to na przykładzie procesora Near-Threshold Voltage używającego obwodów o bardzo niskim napięciu, które radykalnie obniżają zużycie energii, działając blisko progowego napięcia tranzystorów. Ten koncepcyjny procesor w razie potrzeby działa szybko, ale kiedy obciążenie jest niewielkie, ogranicza pobór mocy poniżej 10 miliwatów, dzięki czemu może nadal działać zasilany jedynie baterią słoneczną rozmiaru znaczka pocztowego.

Choć ten eksperymentalny chip sam w sobie nie zostanie produktem, wyniki badań mogą doprowadzić do integracji skalowalnych obwodów bliskich napięcia progowego z wieloma przyszłymi produktami, obniżając zużycie energii ponad pięciokrotnie i umożliwiając powstanie szerszej gamy zawsze włączonych urządzeń komputerowych. Technologie tego rodzaju przybliżają cel Intel Labs, jakim jest 100-, a nawet 1000-krotne zmniejszenie zużycia energii na jedno obliczenie w takich zastosowaniach, jak masowe przetwarzanie danych z jednej strony, a obliczenia w teraskali na urządzeniach kieszonkowych z drugiej.Moduł Hybrid Memory Cube, koncepcyjna pamięć DRAM opracowana przez Micron we współpracy z Intelem, demonstruje nowe podejście do konstrukcji pamięci i zapewnia ponad 7-krotny wzrost efektywności energetycznej w porównaniu z dzisiejszymi układami DDR3. W module Hybrid Memory Cube chipy pamięciowe są ułożone w stos, tworząc kompaktową "kostkę", a nowy, bardzo wydajny interfejs pamięci wyznacza nowy standard energii zużywanej na przeniesienie jednego bitu, jednocześnie obsługując szybkość transmisji rzędu biliona bitów na sekundę. Badania te mogą doprowadzić do ważnych postępów w serwerach zoptymalizowanych pod kątem chmurowego przetwarzania danych, a także w ultrabookach, telewizorach, tabletach i smartfonach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. .:. (autor: Matrik | data: 17/09/11 | godz.: 00:44)
    Nie wnikam, czy pierwsze było jajko, czy kura i kto komu cos "pożyczał", ale ten tekst jest taki sam jak na pclabie, tylko, że tam jest go więcej :]

  2. jajko... (autor: losarturos | data: 17/09/11 | godz.: 10:19)
    jako mniej skomplikowany organizm raczej było pierwsze. A co do teksta to przecież sami go nie wymyślili tylko dziabneli info z IDFa. Komu się chciało bardziej tłumaczyć ma więcej.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.