Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 30 kwietnia 2002 
    

Szybki jak Jaguar


Autor: DYD | źródło: 4D | 11:10
Firma ARM Holdings opracowała architekturę procesorów nowej generacji dla urządzeń przenośnych. Częstotliwość taktowania nowych układów ARM11 Jaguar może przekroczyć 1GHz. Architektura Jaguar posiada zaimplementowany zestaw instrukcji multimedialnych ARM v6. Produkowane w technologii 0,13 mikrona układy mogą pracować z częstotliwościami od 350MHz do 750MHz. Po przejściu na produkcję w technologii 0,10 mikrona możliwe będzie przekroczenie bariery 1GHz.

Najszybszy produkowany obecnie procesory tego typu to oparte na architekturze ARM, jednak udoskonalonej przez Intela, układy Xscale. Osiągają one szybkość do 400MHz. Jaguar ma pozwolić ARM Holdings na wyjście z cienia Intela i odzyskanie pozycji lidera rynku chipów dla najmniejszych urządzeń.

„Mikroarchitektura ARM11 jest podstawą dla nowej generacji rdzeni procesorów. Wynosi efektywność i wydajność urządzeń bezprzewodowych i elektroniki użytkowej na nowy poziom” – powiedział John Rayfield, odpowiedzialny w firmie ARM za rozwój nowych technologii. Pierwsze procesory oparte na nowej architekturze trafią do licencjobiorców w czwartym kwartale bieżącego roku. Układy znajdą zastosowanie w handheldach oraz telefonach komórkowych nowej generacji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.