Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 16 września 2011 
    

Premiera nowych wersji antywirusów Eset


Autor: Zbyszek | 22:28
(7)
Firma ESET wprowadziła na rynek nowe wersje swoich produktów - Smart Security 5 oraz NOD32 Antivirus 5, adresowane do użytkowników domowych. Nowe wersje programów, podobnie jak poprzednie oferują zaawansowaną technologię wykrywania zagrożeń, zarówno znanych jak i tych, które nie zostały do tej pory zidentyfikowane. Dużej zmianie uległ dotychczasowy system zbierania i przetwarzania informacji o zagrożeniach ThreatSense.Net, dzięki któremu programy ESET mogły przechwytywać i unieszkodliwiać zagrożenia rozprzestrzeniające się w sieci.

W jego miejsce firma ESET zaimplementowała nowy system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików ESET Live Grid, oparty na tzw. chmurze tworzonej przez użytkowników rozwiązań ESET oraz analityków zagrożeń z laboratoriów firmy ESET. Dzięki technologii ESET Live Grid programy ESET mogą błyskawicznie sprawdzać czy dany plik jest bezpieczny, a później wykorzystywać tę informację przy kolejnych skanowaniach systemu.

ESET Smart Security 5 oraz ESET NOD32 Antivirus 5 wyposażono w system zapobiegania włamaniom HIPS (Host Intrusion Prevention System), który umożliwia użytkownikowi bardzo dokładne zdefiniowanie dozwolonych i zabronionych na danym komputerze działań. Takie reguły można ustalać dla rejestru systemowego, procesów, aplikacji, a nawet pojedynczych plików. System pozwala także m.in. na blokowanie możliwości usunięcia danego pliku lub zmiany jego zawartości.

Oprócz tego prowadzono udoskonaloną kontrolę nośników wymiennych. ESET NOD32 Antivirus 5 i ESET Smart Security 5 automatycznie sugerują teraz skanowanie nośników typu USB, CD i DVD. Można również zablokować konkretne nośniki - na podstawie ID urządzenia czy numeru seryjnego. Nowe wersje programów zyskały także bardziej funkcjonalny i odświeżony interfejs graficzny.

Pełna wersja programów jest już dostępna u polskiego dystrybutora w cenie 130 zł za licencję na NOD32 Antivirus 5 i 170 zł za pakiet Smart Security 5.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Ktoś się orientuje kiedy... (autor: gitkrzych | data: 16/09/11 | godz.: 23:44)
  wchodzi wersja dla biznesu ?? bo z tego tu wynika że 5 jest dla domu a dla firm nadal jeszcze 4 chyba.

 2. "Nowe wersje programów ESET (autor: nierealny | data: 17/09/11 | godz.: 07:38)
  (ESET Smart Security 5 oraz ESET NOD32 Antivirus 5) przeznaczone są jedynie dla użytkowników indywidualnych. Nowe edycje rozwiązań dla klientów biznesowych (pięć i więcej komputerów) z możliwością centralnej administracji, pojawią się w pierwszym kwartale 2012 roku."

 3. ... (autor: reev | data: 17/09/11 | godz.: 09:33)
  ogólnie denerwuje... często ikonka zapala się na żółto, klikam i jest zielona. Czasami nie da się wysunąć programu ani rozwinąć menu klikając na ikonkę. Czasami program po jakimś czasie pracy wyskakuje na ekan. Ogólnie z 4ką nie było żadnych problemów. Mówię to o antywirze.

 4. Nie wróżę tej metodzie uwierzytelniania powodzenia (autor: mojo | data: 17/09/11 | godz.: 13:52)
  "W jego miejsce firma ESET zaimplementowała nowy system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików ESET Live Grid, oparty na tzw. chmurze tworzonej przez użytkowników "

  Tak teraz bootnety będą miały łatwy cel...


 5. a testy NOD'a... (autor: ray | data: 19/09/11 | godz.: 09:41)
  na matousec.com są miażdzące...

 6. Ad. 5 (autor: mikay | data: 19/09/11 | godz.: 12:16)
  Podobnie jak i dla Symanteca i paru innych znanych produktow

 7. @6. (autor: ray | data: 19/09/11 | godz.: 14:54)
  Zgadza się. Kiedyś z ciekawości sprawdziłem fora większości znanych producentów i na pytania o testy na matousec były zbywane jakimś niezrozumiałym bełkotem. Jedyne forum na którym traktuje się na serio to forum Kaspersky'iego. Przy tej okazji dowiedziałem się, że ESET bazuje na jakimś... rumuńskim engine... to wzbudziło moje totalne zdziwienie...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.