Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 30 kwietnia 2002 
    

Tajwan: coraz więcej LCD


Autor: DYD | 10:15
Produkcja paneli LCD będzie w tym roku najbardziej dochodowym sektorem tajwańskiego przemysłu elektronicznego – poinformował rządowy Instytut Przemysłu Informacyjnego w Taipei. Wartość wyprodukowanych w 2002 roku na Tajwanie paneli LCD sięgnie 6,3 mld USD, co oznacza, że będzie niemal dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym. W pierwszym kwartale bieżącego roku tajwańska branża LCD zanotowała największy w swojej historii wzrost obrotów –188% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Zapotrzebowanie wciąż rośnie. Analitycy rynku tłumaczą to faktem, że coraz większa liczba producentów zestawów komputerowych wprowadza do swojej oferty monitory LCD. Ponadto w drugiej połowie ubiegłego roku kilka japońskich firm wstrzymało produkcję paneli LCD i zleciło ją podwykonawcom z Tajwanu. Na dynamicznie rozwijającym się rynku nie brak oczywiście konkurentów. W branży LCD największe zagrożenie dla firm z Tajwanu stanowi Korea Południowa. Producenci z Tajwanu specjalizują się w panelach 15-calowych, Koreańczycy w większych – przede wszystkim 17-calowych, które stają się coraz bardziej popularne. W ubiegłym roku tajwańscy producenci kontrolowali 58,6% światowego rynku LCD. W pierwszym kwartale bieżącego roku wskaźnik spadł do 54,1%.

Tajwańska branża technologiczna po ubiegłym ciężkim roku przeżywa rozkwit. Obroty w pierwszym kwartale bieżącego roku wyniosły 10,6 mld USD – o 23,7% więcej, niż przed rokiem. Przewiduje się, że rok 2002 zostanie zamknięty wynikiem 44 mld USD – 17,5% lepszym, niż rok 2001. Motorem sukcesu mają być peryferia komputerowe – monitory LCD, napędy DVD i CD-RW oraz aparaty cyfrowe. Produkty takie jak płyty główne czy komputery odegrają dla gospodarki wyspy znacznie mniejszą rolę.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.