Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 7 maja 2002 
    

Samsung zdominuje rynek pamięci?


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:41
(2)
Firma Samsung poinformowała o rozpoczęciu masowych dostaw pamięci DDR 400MHz. Koreańczycy sprzedają moduły o pojemności 128 i 256 MB. Jeszcze w tym miesiącu pojawią się moduły 512 MB. Układy DDR 400MHz są trzykrotnie szybsze od układów PC-133 SDRAM i o 50% szybsze od "standardowych" układów DDR pracujących z częstotliwością 266MHz. Są też powodem sporego zamieszania na rynku - tworząca standardy organizacja JEDEC chce "zachować" częstotliwość 400MHz dla standardu DDR-II, który ma szansę zdobyć popularność nie wcześniej jak w roku 2004. Lobbing producentów jest jednak silniejszy - wsparcie dla nowych układów zapowiadają już nVidia, SiS i VIA, które w najbliższych tygodniach wprowadzą na rynek odpowiednie chipsety. Biorąc pod uwagę, że Intel dopiero we wrześniu rozpocznie masową produkcję układów DDR 333, oraz to, że Samsung ma również bardzo ambitne plany dotyczące pamięci RDRAM, można zaryzykować stwierdzenie, że w najbliższych miesiącach produkty koreańskiej firmy absolutnie zdominują światowy rynek pamięci.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Pamięci DDR 400MHz (autor: VipEr-brak rejestracji | data: 7/05/02 | godz.: 16:09)
    Zapowiada się ciekawie, tylko że jak do tej pory Samsung nie cieszy sie zbytnio popularnaścią, kto wie czy te pamięci nie okarzą się niewypałem. Poczekamy i zobaczymy.

  2. Hmmm (autor: GULIwer | data: 8/05/02 | godz.: 07:38)
    Samsung to potentant w tym biznesie wraz z Micronem i Siemensem. A to że go nie widać. Poszukaj na kostkach oznaczenia SEC to właśnie produkt Samsunga i popatrz kto produkuje najwięcej RDRAMów no kto ... Jak mnie pamiec nie myli ma wyłącznośc na ich produkcje np. do PSX2

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.