Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 12 marca 2001 
    

Kyro II - taniej i szybciej


Autor: Marecek | 00:35
Trochę ponad tydzień po tym, jak Hercules ogłosił plany wypuszczenia nowej karty graficznej zbudowanej na układzie GeForce3, dowiadujemy się, że firma podjęła współpracę z korporacją ST Microelectronics, której owocem ma być nowa, szybka i tania karta graficzna, przeznaczona dla bardzo szerokiego grona odbiorców, oparta o kość Kyro II. Produkt opatrzony logiem Herculesa nazywać się będzie 3D Prophet 4500. Pierwsze, wciąż nieoficjalne testy przechwycone przez chłopaków z XBit-Labs sugerują jedno: nawet przy niedopracowanych sterownikach, karta bije na głowę GeForce'a2 MX (10% przewagi w testach Q3A, 50% w Expendable) i ani na krok nie ustępuje Radeonowi...

Kyro II, noszący kodową nazwę 4500, jest po części wykonany w oparciu o trzecią generację znanego z konsoli Sega Dreamcast procesora PowerVR (czyli "Kyro I"). Nowatorstwo rozwiązań zastosowanych do konstruowania układu polega na tym, że na architekturę procesora składa się szereg odrębnych jednostek, z których każda generuje niewielki fragment podzielonej wcześniej pojedynczej ramki. Następnie wyłapywane są te poligony, które zakrywane są w trakcie renderingu przez inne. Tradycyjne karty graficzne renderują od dwóch do czterech razy więcej trójkątów, w stosunku do tego, co pojawia się na ekranie (problem ten został rozwiązany innymi metodami w przypadku Radeona i GeForce'a3). Kość działa przy częstotliwości 175MHz i wykorzystuje 128bitową szynę dostępu do pamięci SDRAM.

Już w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafić mają dwie wersje karty z Kyro II na pokładzie - Hercules 3D Prophet 4500 (64MB) - 150$ oraz model 4000 (32MB), wyceniony na zaledwie 80 USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.