Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 7 maja 2002 
    

Umarł Mac OS 9, niech żyje "Jaguar"


Autor: DYD | źródło: 4D | 18:41
(3)
Wczoraj, podczas spotkania z developerami, Steve Jobs definitywnie "uśmiercił" system Mac OS 9 - kopia programu pojawiła się na scenie przy dźwiękach marsza żałobnego, a szef Apple wyjął ją... z trumny. Chwilę później Jobs zapowiedział nową wersję Mac OS X o nazwie Jaguar.

Co nowego wniesie ze sobą druga edycja Mac OS X? Szef Apple twierdzi, że całkiem sporo. W systemie zostanie zintegrowana technologia rozpoznawania pisma odręcznego Inkwell (pozostałość po nieudanym handheldzie Newton), nowe narzędzia Unixa i poprawiona wyszukiwarka Finder. Udoskonalona ma być także współpraca z sieciami, także tymi, w skład których wchodzą komputery działające pod kontrolą w systemu Windows. Pojawi się także program typu instant messanger o nazwie iChat.

Jaguar ma być dostępny latem, jednak uczestnicy konferencji już otrzymali swoje kopie - wszak premiera systemu nie może się obyć bez kilku chociaż aplikacji wykorzystujących jego mozliwości. Komentarze po spotkaniu nie są jednak zbyt przychylne. Pojawiają się opinie, że Apple chcąc iść z duchem czasu zapomina o posiadaczach Maków korzystających z systemów starszych niż Mac OS X. Na całym świecie jest około 25 mln działających komputerów Apple. Tylko 1 mln ma zainstalowany system Mac OS X. Trudno sie więc dziwić, że "uśmiercenie" Mac OS 9 budzi kontrowersje.

Podczas spotkania z developerami Jobs zapowiedział też nowy serwer Apple. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się 14 maja.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A kiedy X dla Inteli (autor: trA-brak rejestracji | data: 7/05/02 | godz.: 19:39)
    Wlasnie, kiedy tak ochoczo zapowiadany MacOS dla platformy x86 ?! ...Co jak co ale taki systemik napewno by mogl zachwiac pozycje MS. Eehhh... tylko kiedy to bedzie :(

  2. A po co MacOS dla x86 ? (autor: Xms-brak rejestracji | data: 8/05/02 | godz.: 10:03)
    Zeby uzywac MS-Office, MS-Explorer, czy Adobe Photoshop w wersji dla MacOS zamiast dla x86 ? Zamienil stryjek...

  3. Pomylka z pospiechu (autor: Xms-brak rejestracji | data: 8/05/02 | godz.: 10:05)
    Trzeci wyraz od konca mial byc 'Win' oczywiscie, a nie 'x86'.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.