Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 8 maja 2002 
    

Aparaty Nikon: "Made z China"


Autor: DYD | źródło: 4D | 11:32
Japońska firma Nikon zbuduje fabrykę aparatów cyfrowych w Chinach. Zakład powstanie w prowincji Jiangsu i rozpocznie produkcję już wiosną przyszłego roku. W pierwszej fazie działalności będzie produkować 400 tys. sztuk aparatów rocznie, by w ciągu 2-3 lat osiągnąć poziom 2 mln szt. rocznie. Kapitał założycielski nowej fabryki wyniesie 12 mln USD, niemniej całkowita kwota inwestycji może być wyższa. W ostatnim roku finansowym (który dla Nikona zakończył się 31 marca) firma wyprodukowała 1,3 mln aparatów cyfrowych. W tym roku Nikon zakłada podwojenie produkcji.

Nikon jest jednym z liderów rynku aparatów analogowych – posiada w nim blisko 30% udział. Na rynku "cyfrówek" radzi sobie jednak znacznie gorzej – Nikony stanowiły zaledwie 8% sprzedanych w ubiegłym roku aparatów tego typu. Zdając sobie sprawę, że w przyszłości to właśnie "cyfrówki" zdominują rynek, a aparaty analogowe staną się produktem niszowym, Nikon planuje w tym roku zdobyć kolejnych kilka procent w światowej sprzedaży. Nie będzie to jednak łatwe – konkurencja jest ostra, a inne japońskie firmy już wcześniej przeniosły produkcję do tańszych Chin. Przykładem mogą być Olympus i Fuji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.