Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 8 maja 2002 
    

SRCAM - branżowy gigant


Autor: R4v | 17:02
Od jakiegoś czasu wiadomo o połączeniu Compaqa i HP. Nowa firma otrzymała nazwę SRCAM. Firma ta jest w tej chwili największą na rynku PC, największą na rynku pamięci masowych i największym dostawcą serwerów Unixowych i pracujących pod kontrolą Windows. W związku z fuzją, z rynku zginie kilka produktów. Do 'odstrzału' przeznaczono m.in. Unix Compaqa - Tru64, rozwiązania RISC Midrange HP oraz produkty HP Jornada i Omnibook. Tru64 ma istnieć do 2006 roku, następnie zostanie połączony z HP-UX.

Wydaje się, że lepiej na połączeniu wyszedł Compaq. Marki jego notebooków oraz pecetów zostaną zachowane. Przez jakiś czas ma zostać utrzymana marka HP NetServer. Nie wydaje się jednak, żeby był to dłuższy okres czasu. HP straci także w segment palmtopów. Tu rynek także przejmuje Compaq i jego iPaq. Najbardziej ucierpią na tym wielbiciele komputerków Jornada. HP oczywiście nadal pozostanie przy produkcji drukarek, a także serwerów zbudowanych w oparciu o architekturę IA-64.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.