Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 20 października 2011 
    

Sytuacja Nokii w 3 kwartale poprawiła się


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 13:29
Nokia podała do publicznej wiadomości wyniki finansowe oraz sprzedażowe odnotowane w trzecim kwartale bieżącego roku. W minionym kwartale firma zdołała sprzedać 106,6 miliona telefonów komórkowych, co stanowi duży wzrost w porównaniu do 88,5 miliona sprzedanych sztuk we wcześniejszym kwartale. Przychód firmy wyniósł 8,98 miliarda Euro i był o 3% niższy niż we wcześniejszym kwartale oraz o 13% niższy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Znacznie zmniejszyła się strata netto która wyniosła 71 milionów Euro, podczas gdy kwartał wcześniej aż 492 miliony Euro.

Wyniki fińskiego koncernu są lepsze od oczekiwanych - analitycy oczekiwali większego spadku przychodów i kolejnej straty opiewającej na kilkaset milionów Euro. Tymczasem firma szybko dostosowała się do zmieniającej się sytuacji rynkowej poprzez obniżkę cen telefonów oraz natychmiastową realizację planu zwolnień i likwidacji oddziałów, co pozwoliło na znaczne organicznie strat oraz wzrost wolumenu sprzedaży.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.