Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Ergonomia dla każdego? - test klawiatury Microsoft Comfort Curve 3000
    

 

Ergonomia dla każdego? - test klawiatury Microsoft Comfort Curve 3000


 Autor: NimnuL | Data: 27/10/11

Ergonomia dla każdego? - test klawiatury Microsoft Comfort Curve 3000Ile to już razy w filmach Sci-Fi widzieliśmy użytkowników komputerów dyktujących im tekst, który to natychmiast zapisywany był na ekranie? A ile już razy dochodziły do nas informacje z różnych zakątków świata techniki, obiecujące rychłe nadejście technologii naturalnego rozpoznawania mowy? Systemy - owszem już istnieją, ale są nadal niewystarczająco doskonałe i jeszcze sporo danych w światłowodach przepłynie zanim to, co widujemy na ekranach kin trafi pod strzechy. A w międzyczasie, nadal świetnie funkcjonuje rozwiązanie sprzed kilkudziesięciu lat - zestaw około stu klawiszy leżących na biurku, z niecierpliwością oczekujący na nasze palce. Nie żadne dotykowe obrazki ekranowe, ani rolowane gumowe wykładziny, ani też klawiatury optyczne wyświetlane na blacie stołu, a poczciwa, mechaniczna klawiatura. Urządzenia te przepłynęły długą rzekę ewolucji, z różnymi odnogami, ale główny nurt nawiązuje do źródła i czepie z tego, co dają mu dopływy. Za jeden z przykładów w rosnącej grupie modeli ergonomicznych może posłużyć nowy produkt Microsoftu, model Comfort Curve 3000. To o nim porozmawiamy w niniejszym teście.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Ergonomia dla każdego? - test klawiatury Microsoft Comfort Curve 3000
 
 » Pod czujnym okiem
 » Zmiany na lepsze?
 » Czy warto?
 » Pod palcami
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu
 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Microsoft Comfort Curve 3000 (autor: konto_usuniete | data: 27/10/11 | godz.: 09:57)
    Zgadzam się Microsoft 4000 jest OK - pracuję na nim. Nie wiem i nie rozumiem dlaczego producenci upierają się i robią duży klawisz DEL wywalając w kosmos INSERT.
    Poza tym co połamana klawiatura to połamana - na początku może sprawiać problemy ale później to czysta przyjemność :)


  2. Myślę, że upodobania konstruktorów kształtują produkty (autor: NimnuL-Redakcja | data: 27/10/11 | godz.: 10:02)
    Klawisz Insert jest stosunkowo rzadko używany, przynajmniej przeze mnie. Może i przez projektanta również.
    Natural Ergonomic Keyboard 4000 to inna półka cenowa. Niedługo opiszę ją w osobnym artykule jako uzupełnienie tematyki ergonomii poruszonej w tym teście.


  3. miałem kiedys "śkośną" klawę (autor: hideox | data: 27/10/11 | godz.: 10:36)
    nigdy więcej nie chcę, to jest zUo :p

  4. Prawy alt wciska sie malym palcem, (autor: Mute | data: 27/10/11 | godz.: 10:39)
    nie kciukiem - Microsoft zaczyna zmierzac w kierunku "poprawnego" ukladu. W innych modelach spacja konczy sie jeszcze dalej (zahacza o znak zapytania).

  5. Mute, jesteś przekonany (autor: NimnuL-Redakcja | data: 27/10/11 | godz.: 10:45)
    Właśnie próbowałem sięgnąć małym palcem prawego Alta, niewykonalne dla mnie. Prędzej palec serdeczny. Jakie jeszcze klawiatury mają tak długą, a nawet dłuższą spację?

    http://www.pisaniebezwzrokowe.pl/...na_klawiaturze
    "Prawa dłoń - kciuk - Spacja Alt"

    lub

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Pisanie_bezwzrokowe
    "Klawisze Alt najłatwiej osiągnąć kciukiem (z wyjątkiem starszych klawiatur pecetowych oraz klawiatur firmy Apple, gdzie wygodniejszy jest mały palec)."


  6. No wlasnie tak jak na wiki (autor: Mute | data: 27/10/11 | godz.: 11:01)
    napisali - norma byl maly palec na alt, potem MS dorzucil klawisze windowsowe i sie poprzesuwalo. Teraz wracaja do starego ukladu.

    Sidewinder X4 ma jeszcze dluzsza spacje - co na poczatku indukowalo straszna ilosc kurw. Po przyzwyczajeniu sie, tak lepiej jest.


  7. W porządku (autor: NimnuL-Redakcja | data: 27/10/11 | godz.: 11:06)
    ale tu mamy chyba etap przejściowy. Alt jest jeszcze nie osiągalny małym palcem, i już niemal nieosiągalny kciukiem.

    Mam kłopot ze znalezieniem prawdziwego zdjęcia klawiatury ze starym układem. Widzę jak to wygląda na Wikipedii
    http://pl.wikipedia.org/...imestamp=20061102125632
    Zgodzę się, że gdyby ten Alt wylądował w miejscu Fn, dałoby się w niego uderzać małym palcem.


  8. Sam posiadam CC 2000 (autor: TheW@rrior | data: 27/10/11 | godz.: 11:42)
    Zastanawiałem się nad tym wynalazkiem CC 3000 gdyż na starej już zaczynają się ścierać literki (dość dużo piszę ale bezwzrokowo to i mocno mi to nie przeszkadza). Jednak porównując te klawiatury w sklepie zauważyłem że literki są bardziej skupione a według mnie ergonomia powinna oznaczać lepsze rozstrzelenie literek by było mniej błędów przy bezwrokowym pisaniu (nie piszę wszystkimi 10 palcami i lubię gdy każda literka ma swoje pole).

    Poruszałeś problem spacji która według mnie przypomina te stare z Natural Keyboard (którą do dziś posiadam z przejściówką na PS/2 ;)) i jest wygodniejsza dla mnie gdy jest dłuższa.
    Masz rację że przesadzili z shiftami ale nie napisałeś nic o capslocku który też bezsensownie wydłużyli. Wydłużony delete to też pomyłka (korzystam z hot-key które wykorzystują te 6 funkcyjnych klawiszy).
    Podejrzewam że te nadruki na klawiszach będą się ścierać tak samo łatwo jak te z CC 2000 która po 2 latach użytkowania wygląda gorzej niż mój 15 letni Natural Keyboard (standardowy WSAD zaczyna zanikać na CC2000).
    Uważam także że minusem jest to sztuczne wybrzuszenie klawiatury. CC2000 jest trochę za gruba a ta mogła by być idealna gdyby jej tak nie spiep.... ;-)


  9. TheW@rrior (autor: NimnuL-Redakcja | data: 27/10/11 | godz.: 11:55)
    Może pomyśl nad kupnem nowego CC2000, prawdopodobnie niedługo zniknie ze sklepów.
    Tak się przyglądam nadrukom na klawiszach. Na każdym znaku jest lakier znany z chyba wszystkich klawiatur z jakimi dotąd miałem do czynienia. I przyznam, że zaskoczyłeś mnie twierdząc, że nadruk się starł. Pamiętam jak wytyrałem Logitech Internet Navigator SE, któremu przyciski aż błyszczały od wypolerowania palcami, ale napisy były nieruszone.


  10. Ja tam jakoś nie mogę się do tych ergonomicznych (autor: Blazakov | data: 27/10/11 | godz.: 12:04)
    modeli przekonać. Pomimo tego, że regularnie PCta używam od 15 lat jakoś nie mogę się przestawić na pisanie bezwzrokowe.

    Ale mimo wszystko jakbym znalazł ergonomiczny model z klawiszami wyspowymi z niskim skokiem mocno bym się zastanowił.


  11. Microsoft 4000 (autor: Igor Corp. | data: 27/10/11 | godz.: 12:52)
    Pracuje na 4000 wcześniej na pierwszej łamanej, i obecnie nie mogę się obyć bez łamanej klawiatury. Jak przychodzi mi pracować na laptopie to jest masakra. Mam duże dłonie i 4000 wspaniale pasuje. Powinno tylko poprawić do niej oprogramowanie bo czasami świruje. Ja bym odświeżył 4000 a nie dawał całą nową. Na pierwszej microsoftu pracowałem chyba 10 lat i dalej żyje, ale iż wyszła 4000 kupiłem ją :D

  12. NimnuL (autor: Takkyu | data: 1/11/11 | godz.: 15:53)
    Moja Comfort Curve 2000 po 3 latach miała kilka literek, wszystkie znaki się wytarły, ale... muszę przyznać, bardzo przyjemnie się pisało na niej :-)
    Po jakimś czasie, jak się literki wycierały (oczywiście nei wszystkie) - to można było zauważyć, że niektóre się "oszczędziły", bo klawisze były mocno zużyte w miejscu obok, a nie na literce :P
    Teraz kozrystam z Pleomax K-300B i jestem bardzo zadowolony, mimo, że nie jest łamana :-)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL