Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 9 maja 2002 
    

Dobre wyniki finansowe Logitecha


Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:08
(1)
Logitech dziś poinformował o zakończeniu rekordowo dobrego roku finansowego oraz czwartego kwartału roku finansowego 2002. Czwarty kwartał finansowy który zakończył się 31 marca 2001 przyniósł firmie obrót w wysokości 256 mln USD co stanowi 34% wzrost w porównaniu z kwartałem z przed roku kiedy to obrót wynosił 190 mln USD. Zysk operacyjny był o ponad 114% większy niż w roku poprzednim. Zysk netto firmy zdublował się o osiągnął kwotę 21.5 mln USD (0.42 USD dywidend na akcje) w porównaniu z rokiem poprzednim kiedy to wynosił 10.8 mln USD (0.23 USD na akcje).

W całym roku finansowym FY02 który trwał od 31 marca 2001 do 31 marca 2002 firma Logitech osiągnęła sprzedaż / obrót na poziomie 944 mln USD co stanowi 28% wzrost w porównaniu z rokiem finansowym FY01. Zysk operacyjny wzrósł o 78% do sumy 97 mln USD (w poprzednim roku FY01 wyniósł 55 mln USD). Zysk netto firmy w roku finansowym FY02 wyniósł 75 mln USD i był o 66% większy w porównaniu z poprzednim rokiem finansowym FY01 (45 mln USD). Sprzedaż detaliczna firmy (produkty retail) utrzymała swoją stabilną pozycję i wzrosła do 35% za kwartał czwarty roku finansowego FY02 oraz o 42% w stosunku rocznym. Również sprzedaż produktów OEM zachowała swoja mocną pozycję rosną o 35% w stosunku do kwartału czwartego oraz o 42% w porównaniu z rokiem FY01.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników finansowych naszej firmy zarówno za czwarty kwartał roku finansowego 2002 jak i za cały rok finansowy 2002." - powiedział Guerrino De Luca, współwłaściciel firmy Logitech. "Mimo wszelkich przeciwności losu oraz rynku jakie pojawiły się na przełomie lat 2001 / 2002 firma Logitech pokazała swoją prawdziwą wartość poprzez wprowadzenie na rynek nowych linii produktów przy zastosowaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań. Firma nadal będzie rozwijać nowe linie produktów wychodzą poza branżę PC oraz rynek konsoli domowych. Do najbardziej rozwojowych grup towarowych Logitech należało by zaliczyć w roku 2002 urządzenia audio oraz wideo. Rynek urządzeń multimedialnych rośnie z miesiąca na miesiąc, a nasza firma ma szeroką ofertę dla każdego użytkownika. Również w dziale produktów OEM Logitech nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Na nowy rok szykujemy nowe grupy towarów OEM oraz planujemy znaczące poszerzenie oferty o produkty serii Cordless oraz Optical."

Najważniejsze wydarzenia Logitech w roku finansowym 2002 (FY02)

- sprzedaż ponad 2 milionów produktów bezprzewodowych w technologii Cordless
- sprzedaż ponad miliona kamer internetowych i aparatów cyfrowych
- obrót produktami zwiększył się do 7.9 czasu
- otwarcie fabryki w Meksyku
- współpraca ze Szwedzką firmą Anoto nad opracowaniem standardów cyfrowego pióra oraz papieru
- udostępnienie dla każdego bibliotek SDK do konstruowania programów dla Playstation 2 które będą mogły rozpoznawać głos i przetwarzać go.

"W nowy roku finansowy wkraczamy z bardzo dużą dawką optymizmu" dodał De Luca "oraz gamą nowych, łatwych w obsłudze produktów dla domu i do użytku w terenie. Mimo wszelkich przeciwności na rynku firma rośnie, a nasi klienci zyskują. Logitech zaprezentuje nowe rozwiązania i technologie w nadchodzącym roku. "

Plany firmy Logitech na nowy rok finansowy 2003 (FY03) przedstawiają wzrost. Obrót powinien wynieść 1.1 miliarda USD (+16% wzrostu), zaś zysk operacyjny powinien wzrosnąć do 120 mln USD - czyli o 23%.
W pierwszym kwartale roku 2003 firma planuje obrót na poziomie 200 mln USD (+17%), zysk operacyjny na poziomie 11 mln USD (+35%)

O Logitechu:

Założony w roku 1981, Logitech produkuje i sprzedaje urządzenia będące przedłużeniem ludzkich zmysłów oraz opracowuje oprogramowanie, które pozwala na wykorzystywanie Internetu w pracy, nauce i rozrywce, w celu bardziej efektywnej komunikacji w cyfrowym świecie informacji. Zakres wyrobów peryferyjnych obejmuje internetowe kamery video, urządzenia wskazujące oraz do wprowadzania danych, jak na przykład przewodowe i bezprzewodowe myszy, trackball-e optyczne i klawiatury, głośniki oraz urządzenia dla graczy, jak joystick-i, gamepad-y i kierownice do gier.

Logitech International, posiadający światowe centrum zarządzania we Fremont w Kalifornii oraz regionalne centra w Romanel w Szwajcarii i Hsinchu na Tajwanie, jest spółką akcyjną zarejestrowaną w Szwajcarii i notowaną na tamtejszej giełdzie papierów wartościowych pod symbolami LOGN i LOGZ oraz w Stanach Zjednoczonych na parkiecie NASDAQ jako LOGIY. Firma posiada linie produkcyjne w Azji oraz biura w większości dużych miast Ameryki Północnej, Europy i Azji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. To wspaniale, ze firma (autor: Outsider | data: 10/05/02 | godz.: 09:44)
    produkujaca bardzo wyskokiej jakosci urzadzenia odnosi sukcesy. Jest to dowodem an to, ze coraz wiekszemu gronu uzytkownikow zalezy na dobrym sprzecie. Sadze, ze przydala by sie jeszcze jedna taka firma, ktora stworzyla by konkurencje dla Logitecha - niewatpliwie doprowadziloby to do obnizenia cen.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.