Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 9 maja 2002 
    

Cichy jak... NEC


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:21
(1)
Od poniedziałku NEC przyjmuje zamówienia na nowy komputer Mate. Jest to najcichszy komputer osobisty na świecie. Nowy model to komputer typu 'all-in-one' - jednostka centralna jest zintegrowana z monitorem LCD o przekątnej ekranu 15 cali. NEC Mate wyposażony został w procesor Transmeta Crusoe TM5800 taktowany zegarem 900MHz, procesor do tej pory montowany wyłącznie w komputerach przenośnych. Takie rozwiązanie pozwoliło na miniaturyzację komputera i ograniczenie poboru mocy. NEC Mate nie posiada wentylatora ani na procesorze, ani w zasilaczu. To pierwsze jest możliwe właśnie dzięki zastosowaniu procesora Crusoe, to drugie za sprawą użyciu zasilacza zewnętrznego . W efekcie – jak twierdzą przedstawiciele producenta – nowy komputer generuje hałas o natężeniu nie większym niż... szelest liści.

Jak na razie sprzęt będzie dostępny wyłącznie na rynku japońskim. Analitycy rynku zgodnie twierdzą, że NEC Mate ma ogromne szanse by odnieść w swojej ojczyźnie sukces. Powód: przestrzeń biurowa jest w Japonii niezwykle droga, toteż firmy poszukują sprzętu o niewielkich gabarytach i możliwie najniższym poziomie hałasu. Komputer w najtańszej konfiguracji (128MB pamięci RAM, dysk twardy 20GB i napęd CD-ROM) kosztuje około 2 tys. USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Moj komputer (autor: Yatanza | data: 9/05/02 | godz.: 17:19)
    jest cichszy, nie zaglusza szelestu lisci za oknem :-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.