Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 9 maja 2002 
    

Tablet z VIA Technologies


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:37
(1)
Podczas otwartej wczoraj w stolicy Tajwanu imprezy WinHec, VIA zaprezentowała swoją koncepcję Tabletu PC. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows XP Tablet PC Edition, wykorzystuje system wprowadzania pisma 'Digital Ink' i jest wyposażone w wyświetlacz LCD o przekątnej 10,4 cala. Tablet jest oczywiście oparty o układy firmy VIA: procesory C3 lub Eden, chipset Apollo Pro266T DDR i płytę główną Apollo 2002. Wyposażony został w porty USB 2.0, IEEE 1394 i - opcjonalnie - port komunikacji bezprzewodowej 802.11b. Urządzenie waży niewiele ponad 1 kg.

Tablety mają w niedalekiej przyszłości stworzyć nowy, dynamicznie rozwijający się segment rynku. Pomimo gabarytów znacznie mniejszych niż u obecnie produkowanych komputerów przenośnych, tablety mają oferować porównywalną wydajność. VIA oczekuje, że jej projekt stanie się standardem i zastosowane w tablecie rozwiązania zostaną przejęte przez innych producentów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Poraz kolejny przygladam sie tej tabliczce.. (autor: Shneider | data: 9/05/02 | godz.: 23:01)
    ...lecz teraz zauwazylem, ze to urzadzonko nie jest czyms nadzwyczajnym. Przeciez jest to urzadzonko jest zwyklym Notebokiem z odwroconym ekranem. Jedyne zmiany to walsnie ten ekran i obrak klawiatorki oraz z tego co widze brak stacji dyskietek. Pomysl fajny ale powinien sie pojawic juz dawno :))))

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.