Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 3 listopada 2011 
    

ARM przejmuje Prolific


Autor: Wedelek | źródło: Nordic Hardware | 17:41
(1)
Przechodzenie do kolejnych, niższych procesów technologicznych wiąże się ze sporymi kosztami i coraz trudniejszym procesem projektowania układów scalonych. Aby w przyszłości całe zadanie mogło przebiegać sprawniej firma ARM postanowiła przejąć Prolific. Wspomniana firma zajmowała się projektowaniem i dopracowywaniem narzędzi, niezbędnych do szybkiego projektowania układów scalonych. Dzięki skomplikowanym metodom opracowanym przez Prolific inżynierowie mogą konstruować jeszcze wydajniejsze i bardziej energooszczędne procesory.

Według ARM'a wymierne korzyści z przejęcia Prolific zobaczymy już po przejściu na technologię 20nm i niższe a stosownie specjalnie przygotowanych narzędzi uprości cały proces.

Ostatnia transakcja przeprowadzona przez ARM jest więc bardzo ważna, tym bardziej, że nawet najwięksi producenci procesorów dla rynku detalicznego - Intel i AMD projektując swoje nowe procesory znaczną część układów opracowywują w dalszym ciągu ręcznie, co jest mozolne, ale daje najlepsze rezultaty. ARM działa jednak na nieco innym "gruncie" i przyspieszenie etapu projektowania jest kluczowe, a dzięki większemu zautomatyzowaniu nowe układy będą gotowe do produkcji w przeciągu zaledwie kilku miesięcy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Może AMD na tym skorzysta (autor: pomidor | data: 4/11/11 | godz.: 10:01)
    AMD nie ma chęci, kasy ani wiedzy do stworzenia dobrego rdzenia ARM. Więc wezmą od ARM gotowy projekt rdzenia, dodadzą GPU, i już będą mogli wyskoczyć z ARM Brazos.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.