Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 7 listopada 2011 
    

Płyta Sapphire Pure Black X79 z podstawką LGA 2011


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 12:42
(1)
Firma Sapphire, znana głownie z produkcji kart Radeon oraz bliskiej współpracy z AMD niebawem wprowadzi do sprzedaży kolejną czwartą już (po modelach z chipsetami X58, P67 i Z68) płytę główną dedykowaną dla procesorów Intela. Płyta nosi nazwę Pure Black X79, bazuje na chipsecie X79 i jest dedykowana nadchodzącym procesorom Intel Core i7 z serii Sandy Bridge-E. Na jej laminacie obok podstawki Socket LGA 2011 umieszczono również cztery banki na pamięci DDR3, po dwa po obu stronach podstawki, oraz aż sześć złączy PCI-Express x16. Za zasilanie procesora odpowiada 7-fazowa cyfrowa sekcja zasilająca.

Płyta oferuje ponadto cztery złącza USB 3.0, cztery porty SATA 6.0 Gbps, cztery SATA 3.0 Gbps i dwa eSATA, łączność Bluetooth oraz dwie karty Gigabit Ethernet i 7.1-kanałowy układ dźwiękowy. Z myślą o entuzjastach na laminacie umieszczono również przyciski power/reset umożliwiające działanie bez obudowy, oraz wyświetlacz diagnostyczny. Sprzedaż rozpocznie się w przyszłym tygodniu. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. hmm (autor: piobzo | data: 7/11/11 | godz.: 13:17)
    całkiem nowatorkie rozmieszczenie gniaz pamięci.. przy standardowych wętylatorach kurzyło by się konkretnie.. ale pewnie koło700zł.. człowiek co to kupi i tak nie zamontuje tam standardowego wentylatora

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.