Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 10 maja 2002 
    

Innowacyjna "piętnastka" NEC/Mitsubishi


Autor: DYD | źródło: 4D | 22:10
(2)
Firma NEC-Mitsubishi Electronics Display rozszerza ofertę swoich 15-calowych monitorów LCD. Nowy model - NEC MultiSync LCD1535VI - jest wyposażony w analogowo-cyfrowy interfejs DVI-I oraz innowacyjny system NaviSet. NEC MultiSync LCD1535VI oferuje ekran o aktywnej powierzchni 304 x 228 mm. Bardzo wysoka jasność (do 300 cd/m2) oraz kontrast na poziomie 450:1 gwarantują obraz najwyższej jakości. Ze względu na szeroki kąt widzenia (150 stopni w poziomie i 110 w pionie), monitor doskonale nadaje się do tworzenia zestawów wieloekranowych. Zastosowana w modelu NEC MultiSync LCD1535VI matryca charakteryzuje się bardzo krótkim czasem reakcji - zaledwie 25 ms, dzięki czemu monitor może służyć do prezentacji obrazu wideo.

Nowy monitor jest zgodny ze standardem sRGB, co zapewnia brak przekłamań kolorów przy wymianie obrazów z urządzeniami zewnętrznymi zgodnymi z tym standardem. Zalety sRGB docenią także Internauci, gdyż standard ten obowiązuje również w Sieci. Jedną z najbardziej interesujących nowości w modelu NEC MultiSync LCD1535VI są rozszerzone funkcje kontrolowania monitora w sieci. Zintegrowana funkcja DDC-CI pozwala administratorom sieci lokalnych na zdalną diagnostyke sprzętu. Co więcej, dzięki innowacyjnemu systemowi NaviSet (opartemu na protokole DDC-CI), ustawienia monitora mogą być modyfikowane za pomocą klawiatury i myszki.

NEC MultiSync LCD1535VI wyposażony został w interfejs DVI-I, który pozwala na wykorzystanie zarówno analogowych, jak i cyfrowych kart graficznych. Daje to użytkownikowi pewność inwestycji - jeśli w ciągu najbliższych lat karty cyfrowe zdobędą popularność na rynku, nie trzeba będzie wymieniać monitora. Nowy model zwraca na siebie uwagę zwartą, kompaktową obudową - jego wymiary to zaledwie 350 x 362 x 160 mm (szer x wys x głęb), a waga - 4,8 kg. Jeśli jednak - ze względu na specyfikę stanowiska pracy - okaże się to zbyt wiele, monitor może być podwieszony na standardowych konstrukcjach zgodnych ze standardem montażowym VESA.

Podobnie jak inne monitory LCD produkowane przez NEC/Mitsubishi, NEC MultiSync LCD1535VI spełnia wszystkie najbardziej rygorystyczne normy takie jak ISO 13406-2, TCO99, CE, TŰV GS i TŰV Ergonomie.

W naszym kraju NEC MultiSync LCD1535VI oferowany jest w cenie 1950 PLN (sugerowana cena detaliczna netto). Wersja 'Black' (czarna obudowa) jest o 40 PLN droższa. Monitor objęty jest 3-letnią gwarancją producenta. Na terenie Polski jest ona realizowana w dogodnym dla użytkownika systemie door-to-door.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... oferuje ekran o aktywnej powierzchni 304 x 228 m (autor: Scooby | data: 13/05/02 | godz.: 09:29)
    o w morde :)

  2. wow (autor: Meteor | data: 13/05/02 | godz.: 11:31)
    niezle ;)

    Widzialem ostatnio w MM Samsunga i moge tylko stwierdzic, ze klasyczne kineskopy to jkuz przeszlosc. Mial tylko jeden feler - obraz byl jasny, ale jasnosc byla podkrecona na maxa. Trzeba poczekac na generacje z jeszcze lepsza jasnoscia.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.