Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 10 listopada 2011 
    

Tablety i smartfony wpłyną na wyraźny wzrost liczby hotspotów


Autor: Zbyszek | źródło: VR-Zone | 15:59
Organizacja Wireless Broadband Alliance (WBA) skupiająca największych na rynku operatorów oraz dostawców sprzętu sieciowego przewiduje szybki wzrost liczby publicznych hotspotów WiFi umożliwiających dostęp do Internetu. Liczba hotspotów ma wzrosnąć z około 1,3 miliona na całym świecie w roku bieżącym do 5,8 miliona w roku 2015, do czego przyczyni się duża popularność tabletów i smartfonów. Według WBA już w przyszłym roku liczba połączeń z publicznymi hotspotami ze smartfonów i tabletów będzie większa niż z klasycznych laptopów. Aktualnie wskaźnik ten wg. organizacji wynosi 48% dla laptopów, 36% dla smartfonów i 10% dla tabletów.

Jednocześnie WBA prognozuje, że w największych aglomeracjach już niebawem powstaną hotspoty nowej generacji (Next Generation Hotspots -NGH), mogące wzajemnie przekazywać sobie obsługę użytkowników przemieszczających się bez utraty połączenia i konieczności ręcznego łączenia z kolejnym publicznym punktem dostępowym.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.