Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 14 listopada 2011 
    

Tegra 3 - ile kosztuje implementacja nowego SoC Nvidia


Autor: Wedelek | źródło: Fudzilla | 12:48
(1)
Dociekliwy pracownik działu rozwoju nowych technologii w Nomura Securities Co. Ltd postanowił sprawdzić ile tak naprawdę kosztuje implementacja Tegry 3, a następnie pan Romit J. Shah podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami. Otóż zakup samego układu wacha się teoretycznie w granicach $15 do $25, jednak realnie trzeba wydać ponad 15 dolarów w przeliczeniu na pojedynczy SoC. Innymi słowy mamy do czynienia z większymi kosztami niż w przypadku konkurencyjnego OMAP 4, który kosztuje około $12 do $14.

Dodatkowo Tegra 3 do poprawnej pracy potrzebuje również innych podzespołów, których w porównaniu do Tegry 2 musi być więcej. Po uwzględnieniu różnic w ilości pobieranej energii koszt produkcji jednego tabletu internetowego pracującego przez porównywalny okres czasu na zasilaniu bateryjnym jest wyższy o około 10 dolarów w stosunku do urządzenia zbudowanego na Tegrze 2. Rzecz jasna rośnie również wydajność, bo otrzymujemy mocniejszy IGP i 4+1 rdzeni ARM Cortex.

Innymi słowy nie ma co się spodziewać drastycznego powiększenia się urządzeń zbudowanych na Tegrze 3, a ich ilość nie powinna odbiegać znacząco od liczby urządzeń zbudowanych w oparciu o Tegrę 2. Pierwszym tabletem internetowym z SoC Nvidia jaki zadebiutuje na rynku będzie Asus Transformer prime, który w wersji 32GB będzie kosztować $499, a nabyć go będzie można w przyszłym miesiącu. Nieco dłużej poczekamy sobie na high-end'owe smartphone'y - do pierwszego kwartału 2012 roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. kosztuje deko więcej niż OMAP 4 (autor: Qjanusz | data: 14/11/11 | godz.: 13:19)
    ale jest i wydajniejszy od OMAP4.

    Osobiście wolałbym dopłacić.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.