Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 17 listopada 2011 
    

GeForce GTX 570 z obsługą 4 monitorów od KFA2


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 11:56
(7)
Firma Galaxy, znając problemy kart GeForce z obsługą wielu monitorów postanowiła wyręczyć nieco Nvidię i wprowadza dziś na rynek własną autorską kartę KFA2 GeForce 570 MDT X4 z technologią Multi Display Technology. Karta ma łącznie pięć wyjść obrazu - jedno mini HDMI, jedno DVI Dual-Link oraz trzy DVI-D przez dodatkowy układ IDT VMM1402 i pozwala na jednoczesną obsługę maksymalnie 4 monitorów. Oprócz tego karta wyróżnia się niereferencyjną płytką drukowaną w kolorze czarnym, autorskim systemem chłodzenia z czterema ciepłowodami i fabrycznie zwiększonymi zegarami taktującymi.

Układ GF110 z 480 procesorami strumieniowymi działa z częstotliwością 800 MHz, natomiast 1280MB pamięci GDDR5 jest taktowane zegarem 3800 MHz (efektywnie). Standardowo wartości te wynoszą odpowiednio: 732 i 3600 MHz.

Karta jest objęta 2-letnią gwarancją i będzie niebawem dostępna w sprzedaży w Europie. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: Qjanusz | data: 17/11/11 | godz.: 12:06)
  kiedy karty graficzne oparte o GPU nVidii umożliwią swobodne podłączenie wielu monitorów?
  Bo jak na razie to można, ale nie więcej niż 3, lub leżeli jakiś vendor postara się sytuację podreperować, to można podłączyć więcej, ale pod warunkiem ustawienia monitorów w z góry określony sposób, które muszą pracować z góry określoną rozdzielczością.
  A o czymś takim jak kompensacja obszaru ramki to tylko można pomarzyć...


 2. @1 up (autor: PrEzi | data: 17/11/11 | godz.: 16:11)
  Popraw mnie jesli sie myle ale wiele monitorow mozna podlaczyc u NV chyba tez tylko jak masz SLI ? Czy moze mi sie cos pomieszalo ? ;)

 3. @up (autor: Qjanusz | data: 17/11/11 | godz.: 20:50)
  z SLI można trochę bardziej poszaleć (ale też nie za bardzo), ALE trzeba mieć SLI. Zawsze jakieś ALE!

  Schemacik partaczy:
  http://www.slizone.com/...monitor.html#confoptions


 4. @up (autor: Rafuncio | data: 17/11/11 | godz.: 23:55)
  AMD też ma pewne "ale" monitory powyżej 2 muszą być z display port. Drogie rozwiązanie. Mam aktywna przejściówkę DP-VGA ale mi często monitor mryga i kota z tym dostaję. To standardowy problem użytkowników 3 monitorów bez DP.

 5. A czy w dalszym ciagu (autor: Subvoice | data: 18/11/11 | godz.: 08:04)
  podłączenie więcej niż 1 monitora skutkuje tym, że karta przechodzi na stałe w tryb 3D (taktowania i napięcie), jak w moim gtx260. To już w nowych kartach byłoby przegięcie :/

 6. @Rafuncio (autor: Qjanusz | data: 18/11/11 | godz.: 08:37)
  EyeFinity zaprojektowane jest to współpracy z monitorami DP i tam sprawdza się doskonale.
  Jeżeli chodzi o 3 monitory to można swobodnie bawić się w HDMI/DVI i to bez aktywnej przejściówki. Chociażby tu o tym piszą:
  "Do karty dołączona jest pasywna przejściówka HDMI -> DP. Służy ona do podłączenia trzeciego monitora do złącza DisplayPort."
  http://www.benchmark.pl/...-3225/strona/10905.html

  Dopiero podłączenie większej ilości niż 3 monitory wymaga aktywnego adaptera. Znajomy na własnej skórze się przekonał że adapter nie równy adapterowi (aktywne). Chciał zaoszczędzić i kupił tańszy. Masa problemów z tego wyszła. Umówił się na wymianę i dopłatę do droższego modelu i w końcu zapanował spokój.


 7. do Qjanusz (autor: Rafuncio | data: 19/11/11 | godz.: 01:48)
  - ten link co podałeś to specjalna karta chwaląca się prostym eyefinity nie wymagającego aktywnego adaptera. Zwyczajne karty już go wymagają o ile się orientuję.
  - problem w tym, że niewiele sklepów oferuje adaptery. Mieszkam w Szczecinie i jak mówię o 3 monitorach to patrzą na mnie jak na kosmitę. Kupiłem dwa adaptery z allegro. Jeden był na DVI, ale okazał się pasywny. Potem się dowiedziałem, że wszystkie adaptery na VGA są aktywne. Kupiłem taki i rzeczywiście Eyefinity zadziałało, ale są problemy czasami z miganiem ekranu. Droższych adapterów nie widziałem w Polsce. Niektóre adaptery mają certyfikat kompatybilności z Eyefinity ale takiego trzeba je sprowadzać z zagranicy. Chętnie bym kupił takiego co będzie na pewno działał, ale mam już dość robienia tego metodą chybił trafił (cena tych tanich to ok. 80zl).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.