Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 21 listopada 2011 
    

Amazon przygotowywuje swój pierwszy smartphone


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 12:52
Mark Mahaney z Citigroup poinformował opinię publiczną że Amazon pracuje nad swoim pierwszym smartphonem, czego dowodzić mają ostatnie ruchy tej firmy, w tym zamówienia na gotowe komponenty. Według Mahaney'a Amazon prowadzi właśnie negocjacje na produkcję wspomnianego telefonu z Foxconn International, znanym producentem sprzętu elektronicznego, który wytwarza między innymi iPhone'y. O ile negocjacje prowadzone są z Foxconnem, to fizyczna produkcja tego urządzenia miałaby odbywać się w fabrykach grupy Hon Hai TMS.

Jeśli chodzi o wnętrze, to Amazon najprawdopodobniej wykorzysta układy SoC OMAP 4 w wersji z dwoma rdzeniami ARM Cortex A9. Według tego samego źródła koszt produkcji takiego smartphone'a będzie się wahać w granicach $150 - $170, a Amazon najprawdopodobniej zdecyduje się sprzedawać go "po kosztach", byle tyko przygotować sobie grunt na kolejnym rynku zbytu.

W chwili obecnej nie wiadomo z jakiego sytemu nowy smartphone mógłby korzystać, ale dowiemy się tego zapewne w przeciągu najbliższych miesięcy, bo według Citigroup telefon trafi do sprzedaży na początku sezonu wakacyjnego 2012.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.