Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 23 listopada 2011 
    

Pentium 350, czyli desktopowy Sandy Bridge z TDP 15W


Autor: Wedelek | źródło: Intel | 11:36
(1)
Specjalnie z myślą o specyficznych zastosowaniach gdzie najważniejszym aspektem jest jak najniższy pobór prądu Intel zaprezentował swój najnowszy, desktopowy procesor oznaczony symbolem Pentium 350, którego TDP wynosi zaledwie 15W. Wspomniany układ został zbudowany w oparciu o architekturę Sandy Bridge z wykorzystaniem 32nm procesu produkcji i jest dedykowany dla podstawki LGA 1155. Aby osiągnąć jak najniższe zużycie energii elektrycznej obniżono taktowanie dwóch rdzeni x86 do 1.2GHz i zrezygnowano z IGP oraz Turbo Boost.

Pozostawiono natomiast technologie wirtualizacji (tylko VT-x), HT (CPU ma cztery wątki) oraz wsparcie dla korekcji błędów (ECC). Procesor jest wyposażony w 3MB pamięci podręcznej poziomu trzeciego oraz dwukanałowy kontroler pamięci RAM typu DDR3-1066/1333MHz.Szczegółowe dane na temat procesora Pentium 350 znajdziecie na stronie Intela.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ECC, VT-x i brak IGP (autor: anemus | data: 23/11/11 | godz.: 17:37)
    czyli robiony na Xeonach, ewidentnie jako alternatywa dla ARM-owych przymiarek dla tańszych serwerów.
    Szkoda, ze taki wynik bez IGP bo dla mobile byłoby to fajne, a tak jest właściwie bezużyteczne, chyba, że dla jakiś rozwiązań z dedykowaną słabą kartą co da i tak lepszy wynik niż jakiś optimus z 35W prockiem


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.