Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 13 maja 2002 
    

Plany produkcyjne AMD i Intela


Autor: R4v | 15:22
Plotki mówią, jakoby AMD zamierzało przekazać produkcję procesorów Barton firmie UMC. AMD ma się skupić na produkcji Opteronów oraz ClawHammera. W chwili obecnej Fab25 w Austin w Texasie produkuje Durony oraz pamięci flash. Pod koniec roku produkcja procesorów ma zostać wstrzymana. Fab30 w Dreźnie produkuje Athlony XP z jądrem Palomino oraz próbki Thoroughbreda. Pod koniec roku produkcja ma się przestawić na Thorougbreda oraz ma się rozpocząć produkcja SledgeHammera i ClawHammera. W połowie przyszłego roku, zakład w Dreźnie ma produkować już tylko 64-bitowe procesory. Athlony ma przejąć pod koniec tego roku UMC. Później planowane jest uruchomienie wspólnej produkcji z AMD układów w technologii 0.09 mikrona.

Tymczasem Intel kończy budowę fabryki w Szanghaju. Ma ona się zajmować składaniem procesorów Pentium 4. Produkcja wafli krzemowych nadal będzie odbywać się w Stanach i Irlandii. Zakończenie budowy jest planowane na koniec tego roku. W Szanghaju Intel ma już inny zakład, wytwarzający chipset i845G oraz pamięci flash.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.