Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 24 listopada 2011 
    

Microsoft: Kinect dla komputerów PC w przyszłym roku


Autor: Zbyszek | źródło: TechSpot | 10:19
(7)
Od jakiegoś czasu użytkownicy konsol Xbox 360 mogą korzystać kontrolera Kinect, który szybko zyskał ich aprobatę i stał się przebojem, w którego stronę z utęsknieniem spoglądali niektórzy posiadacze „zwykłych” komputerów PC. Niektórzy entuzjaści zaczęli nawet pracować nad oprogramowaniem umożliwiającym używanie Kinekta z komputerem, co znacznie ułatwił pakiet SDK wydany przez Microsoft w czerwcu. Problemem wciąż pozostała jednak wymagana odpowiednia odległość z której Kinect może śledzić obiekty, co utrudnia jego używanie przed ekranem monitora komputerowego.

Wszystko to niebawem odejdzie w niepamięć - Microsoft zapowiedział właśnie, że w przyszłym roku wyda specjalną wersje Kinekta dla komputerów z systemami Windows. Oprócz sterowników dla Windowsa Kinect w wersji dla PC będzie również różnił się budową systemu optycznego, umożliwiającą śledzenie obiektów znajdujące się w odległości już około 50 centymerów od kontrolera. Prawdopodobna data premiery urządzenia to początek przyszłego roku. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Czy to zastąpi myszkę ? (autor: pomidor | data: 24/11/11 | godz.: 14:36)
  Będziemy machać rękami przed monitorem.
  Po co to ustrojstwo jest takie duże ? Chyba połowa obudowy świeci pustkami.


 2. @pomidor (autor: Blazakov | data: 24/11/11 | godz.: 14:56)
  Machanie rękami jest niewygodne i męczące na dłuższą metę. Klawiatura i mysz raczej zostanie.

  Za to ten sprzęt ma duży potencjał w wielu dziedzinach - przykładowo w prosty sposób można zrobić z niego całkiem solidny i bardzo tani system motion capture.


 3. albo idealne starowanie dla xbmc domowego HTPC (autor: Qjanusz | data: 24/11/11 | godz.: 15:01)
  :-)

  albo ciekawe sterowanie podczas interaktywnych prezentacji, wliczając w to biznesowe.


 4. sie pospieszyli (autor: RusH | data: 24/11/11 | godz.: 22:58)
  Asus juz oferuje PCtowego kinecta na tych samych bebechach od paru miesiecy.
  M$ dal dupy z projektem natal, utopili prawie miliard dolarow na "badaniach" roznych technologii, w praktyce oznaczalo to wykupienie 2 firm robiacych sensory w roznych technologiach tylko po to aby sie dowiedziec ze sie nie nadaja :P Do tego ich dzial R&D przez 2 lata robil 'cos'. Na koncu byli zmuszeni licencjonowac (nawet nie wykupili firmy, pewnie sie nie dala bo poczula ostra kase) zarowno hardware jak i soft od PrimeSense.

  Asus tez robi swoj Kinect na licencji PrimeSense .

  Co wiecej drivery i soft sa dostepne ZA DARMO na http://www.openni.org udostepnione tam przez PrimeSense z nadzieja ze przyjmie sie to jako standard w PCtach.

  M$ tak gada juz od parumiesiecy o planach wydania sterow do PC. Sterow ktorych sami nie napisza bo to nie ich hardware i nie ich soft dzwikga kinecta na konsoli. Oni po prostu udostepnia to co Primesense z Asusem udostepnili :) Paranoja.


 5. @up (autor: agnus | data: 25/11/11 | godz.: 09:13)
  Dzięki za info, myślałem że ta technologia to domenta M$ i tylko M$ a tu proszę.

 6. M$ ma bardzo dobrze rozwinięty (finansowany) dział R&D (autor: Blazakov | data: 25/11/11 | godz.: 10:21)
  i bardzo siusiakowo rozwinięty dział marketingu i wdrażania tych projektów - w sensie nie potrafi tego sprzedać. Cokolwiek się na rynku nie pojawi - M$ zaraz prostuje, że miał to wcześniej. I co ciekawe, w większości jest to prawda.
  Przykładowo, pojawiają się na rynku interfejsy dotykowe dla dużych powierzchni - M$ mówi że miał Surface. Masa rozwiązań z Androida była ponoć dostępna w WP, tylko jakoś nikt o nich nie słyszał... Ostatnio na przykład Siri, które ponoć pojawiło się u nich rok temu...

  Tylko co z tego wynika? Ano nic. Ta firma w takim kształcie jak obecnie nie poradziłaby sobie gdyby nie ich monopolistyczny (do czasu...) udział.


 7. Blazkow nieee (autor: RusH | data: 26/11/11 | godz.: 08:09)
  M$ jest 'metoo', tylko potrafia nieudolnie kopiowac i patentowa

  bawiles sie surfacem? laguje i sie do niczego poza demo nie nadaje. To nie jest produkt, to jest demo czegos co ktos za kilka lat zrobi dobrze (pewnie apple).

  tellme jak siri? bez zartow :/
  http://www.youtube.com/watch?v=SHoukZpMhDE

  i to jest TRZY LATA po
  http://www.youtube.com/watch?v=klU2zt1KdUY

  Dear aunt, let's set so double the killer delete select all !
  ....


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.