Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 30 listopada 2011 
    

Minirecenzja Logitech M235: mysz bezprzewodowa na każdą kieszeń


Autor: Redakcja | 20:35
(5)
Grelix podesłał nam swoją minirecenzje myszki Logitech M235. Zapraszamy do lektury: Swoją przygodę z bezprzewodową myszką rozpocząłem dość niedawno - bo dopiero kilka miesięcy temu. Dlaczego zwlekałem? Powszechna opinia o konieczności ciągłego doładowywania akumulatorków lub wymiany baterii, duża akceleracja wsteczna, możliwe zakłócenia... Po przekonaniu się, że jest to nieprawda nadszedł moment "odcięcia pępowiny". Czemu akurat ta myszka?

WYKONANIE I ERGONOMIA

Logitech M235 jest wykonana solidnie. Górę myszy pokrywa szorstki, antypoślizgowy plastik, który jest jednocześnie częścią przycisków (nie są one widocznie wydzielone).
Kółko przewijania zrobione jest z miękkiej - również antypoślizgowej - gumy. Znajdziemy ją także po bokach myszy. Wszystko to sprawia, że używając M235 ma się wrażenie "przyklejenia się" myszki do dłoni. Jakość wykonania i użyte materiały w połączeniu z ergonomicznym kształtem i wycięciami spowodowały, że już chyba nigdy nie zdecyduję się na zmianę producenta.

M235 również dobrze ślizga się po powierzchni - jako ślizgacze zastosowano dosyć twardy poliwęglan. Pod spodem po otwarciu klapki, obok baterii, znajdziemy także schowek na nanotransmiter. Niby rozwiązanie oczywiste, lecz brakuje go w wielu droższych myszkach.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

M235 jest bardzo energooszczędna. Według zapewnień producenta, przy codziennym korzystaniu z komputera bateria ma nam wystarczyć aż na rok. Wyposażona jest w rozwiązania oszczędzające energię - po kilku minutach bezczynności przechodzi w tryb czuwania, po kilkunastu - uśpienia. Wyjście z tych trybów wymaga po prostu poruszenia myszką i o ile przejście ze stanu uśpienia powoduje, że myszka zareaguje dopiero po chwili to przejście ze stanu czuwania jest niezauważalne dla użytkownika. Po wybudzeniu myszki zaświeca się na kilka sekund dioda umieszczona w wycięciu między przyciskami - informuje nas ona o gotowości do pracy oraz o stanie baterii. Mysz dodatkowo można wyłączyć fizycznym przełącznikiem, znajdującym się pod spodem.POŁĄCZENIE Z KOMPUTEREM

Połączenie odbywa się za pomocą nanotransmitera USB realizującego wymianę danych z myszką poprzez połączenie bezprzewodowe w paśmie 2,4GHz. Częstotliwość raportowania w zależności od powierzchni na której znajduje się myszka waha się od 125 do 250 Hz. Skuteczny zasięg to około 10 metrów. Transmiter, jak większość dołączanych do myszek bezprzewodowych jest mały - na tyle, że nie wyjmuję go nawet gdy wkładam laptopa do torby. Szczerze mówiąc, przypomniałem sobie o jego istnieniu dopiero podczas pisania tej recenzji.OPTYKA

Mysz zawiera najnowszy sensor oraz rozwiązania podświetlenia podłoża - pomijając marketingowy bełkot widocznie przekłada się to na komfort pracy i dokładność myszy. M235 działa na każdej powierzchni - od szmacianych i papierowych podkładek poprzez drewno (zarówno blat biurka jak i mocno połyskujący blat do krojenia) skończywszy na kocu czy prześcieradle. Akceleracji wstecznej praktycznie brak - jest niemożliwa do osiągnięciu nawet przy niesamowitym machaniu kursorem po pulpicie. Gry? Nie zauważyłem różnic, choć nie rozstaję się z wymagającymi pod tym względem gatunkami - "strzelankami".

PODSUMOWANIE

Bardzo dobra jakościowo mysz. Podczas użytkowania nie zauważyłem żadnych wad. Dobre wykonanie, solidna ergonomia, duża energooszczędność, nienaganna komunikacja z komputerem, dobra optyka i zachowanie. Cena? Logitecha M235 kupimy już za około 60 złotych.

Autor: Grelix


· · · Sprawdź cenę myszki Logitech M235 w ofercie sklepu · · ·


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Zamienię MX500 na... (autor: Eskan | data: 30/11/11 | godz.: 21:44)
  No właśnie, na co? MX500 ma, jak dla mnie, idealne wyprofilowanie. Świetnie leży w dłoni. Ma ktos doswiadczenie z przejściem z tej myszy (lub MX518) na inną? Myslałem o przesiadce na bezprzewodową i koniecznie z przyciskami pod kciukiem. Wybór to: M510, Anywhere Mouse MX, Marathon Mouse M705. koledzy cos poradzą?

 2. jak lubisz mx500 (autor: myszon | data: 30/11/11 | godz.: 22:20)
  to kup mx700. To dokładnie to samo.

 3. myszów Logitecha używałęm kilkanaście modeli i co nowszy to marniejszy... (autor: mojo | data: 30/11/11 | godz.: 23:13)
  w każdej było coś na opak ostatnio wymienili mi gwarancyjnie VX Revolution-padły guziki na M705 i powiem że to też lipna konstrukcja, fatalne materiały i wykonanie: momentalnie ścierające się druki, zapadające się elementy gumowe, i tragicznie działanie rolki... to już nie myszki klasy MX Revolution tylko jakaś Chińszczyzna... wymieniana w artykule m235 czy m305 to totalnie podstawowe modele nie oferujące nic obok poruszania kursorem...może jako pierwsza myszka się sprawdzą...

 4. zaś jeśli mysz do laptopa (autor: Tomasz | data: 1/12/11 | godz.: 11:50)
  to tylko na sino zębnym, żadnych wtykanych odbiorniczków, choćby nie wiem jak małe.

 5. wart wrócić do... (autor: Yosarian | data: 1/12/11 | godz.: 13:16)
  podawania rozmiarów recenzowanej myszki (długość, szerokość, wysokość w grzbiecie), tak było u spieq'a i to było dobre, bo pozwalało skonfrontować mychę, że swoimi wymogami a raczej łapą ;)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.