Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 14 maja 2002 
    

JuStor 2Gb - do przechowywania danych


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:23
Warszawa - 14 maja 2002 - JMR Electronics, Inc. oraz Seagate Technology przedstawiły na konferencji Networld + Interop w Las Vegas, USA urządzenie do przechowywania danych, z możliwością bezpośredniego podłączenia do komputera (direct attached storage - DAS), JuStor 2Gb, wykorzystujące technologię Intel RAID. JuStor jest wspólnym rozwiązaniem firm JMR, Seagate oraz Intel. JuStor jest kompletnym rozwiązaniem 2Gb/s typu DAS o optymalnych możliwościach oraz wymienialności i elastycznym zarządzaniu systemem, niezbędnych do spełnienia oczekiwań środowisk korporacyjnych oraz A/V. Rozwiązanie JuStor można obejrzeć na stoisku firmy Intel #7183 w Las Vegas Convention Center.

W JuStor zostały zastosowane wiodące technologie i rozwiązania firm Intel Corporation, JMR oraz Seagate, takie jak kontroler RAID 2 Gb/s Fibre channel firmy Intel, obudowa z serii Fortra firmy JMR oraz dyski twarde Cheetah firmy Seagate, z interfejsem 2Gb/s Fibre channel. Kontroler RAID cechuje procesor Intel IOP303 I/O, dwa niezależne porty FC2 NL oraz wewnętrzne złącze Ultra160 SCSI. Kontroler RAID firmy Intel zapewnia doskonałą redundantność danych i możliwości dzięki dwóm w pełni niezależnym portom 2Gb/s, każdy o maksymalnej możliwej przepustowości 200MB/s. Dyski twarde Cheetah firmy Seagate z interfejsem fibre channel są wiodącymi napędami we wszelkich rozwiązaniach wymagających szczególnej niezawodności, wyjątkowej wydajności oraz wymienialności. Napędy te mają certyfikat SAN. Obudowa dla sub-systemów pamięci masowych z serii Fortra firmy JMR oferuje okablowanie oraz wszechstronność wykorzystywania i instalacji, które zapewniają wiele możliwości szerokopasmowych konfiguracji.

JuStor jest już dostępny w wielu różnych konfiguracjach i może być z powodzeniem wykorzystywany jako pamięć masowa to 6.5 Terabajtów, spełniająca dowolne wymagania korporacji. Urządzenie to umożliwia również skalowalność w przyszłości, w miarę rozwoju skali biznesu i potrzeb.

"Ponieważ koncentrujemy się na rynku urządzeń 2Gb/s i mamy duże doświadczenie w tej dziedzinie, oczywiste jest, że współpracujemy z firmami, których technologie idą w parze ze strategią JMR," powiedział Duran Alabi, dyrektor marketingu i rozwoju biznesowego firmy JMR. "Rozwiązanie 2Gb/s JuStor zostało opracowane z myślą uproszczeniu procesów konsolidacji pamięci masowych i odpowiednich dla urządzeń 2Gb funkcjonalności i działania."

"Rozwiązanie RAID 2Gb/s Fibre Channel firmy Intel pomaga w przeprowadzaniu szerokopasmowych transakcji i bezkolizyjnie współpracuje z rozwiązaniami pamięci masowych firm JMR oraz Seagate," powiedział Chris Croteau, dyrektor marketingu I/O and Bridges Division firmy Intel.

"Ponieważ zapotrzebowanie na informacje w przedsiębiorstwach stale rośnie, możliwość zarządzania i dostępu do nowych i już istniejących danych staje się niezwykle istotna," powiedział Gordy Lutz, dyrektor marketingu firmy Seagate, Enterprise Storage Group. "Błyskawiczny dostęp wraz z niezawodnością systemu to obszary, w których systemy oparte na Fibre channel przodują. System JuStor, w którym zostały wykorzystane wiodące na rynku dyski twarde Cheetah firmy Seagate stanowi właściwy wybór."

Rozwiązanie DAS JuStor 2GB znajduje się już w sprzedaży. Więcej informacji o systemie JuStor znajduje się na witrynie internetowej JMR Electronics pod adresem www.jmr.com.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.