Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 2 grudnia 2011 
    

Intel znowu górą, kryzys się go nie ima


Autor: Wedelek | 17:51
(8)
AMD zaskoczyło najbardziej "ortodoksyjnych" fanów, gdy jeden z pracowników tej firmy stwierdził, że producent z Sunnyvale nie ma zamiaru jedynie ślepo gonić za Intelem, a nowa wizja na prowadzenie firmy ma przynieść ekspansje na nowe rynki. Ale w tym wyścigu mamy jeszcze jednego znaczącego zawodnika, czyli Samsunga, który planował w najbliższym czasie wyprzedzić firmę z Santa Clara pod względem udziałów w rynku producentów mikroprocesorów. Niestety jak donosi iSupli ta sztuka się nie uda, bo na drodze Koreańczykom stanął kryzys i powodzie.

Tymczasem Intel odnotował w 2011 roku przychody w wysokości 49,7-miliarda dolarów, a więc wyższe o 23% w stosunku do roku 2010, co z kolei pozwoliło zwiększyć udziały na rynku producentów mikroprocesorów do 15,9% z poziomu 13,2%. Tym samym Intelowi udało się po raz kolejny zwiększyć dystans do Samsunga, który jeszcze niedawno wynosił zaledwie 3,9%. Teraz jest to już około 6,5%, a Chipzilla, jak niektórzy nazywają Intela, wydaje się nie podlegać prawom kryzysu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. spokojnie (autor: Conan Barbarian | data: 2/12/11 | godz.: 19:16)
  Dynamika rozwoju Samsunga zadziwia, więc jeszcze może być zupełnie inaczej za rok lub dwa.

 2. AMD twierdzi że się poddało (autor: pomidor | data: 2/12/11 | godz.: 21:15)
  Ale to tylko formalność. Dystans do Intela jest już nie do nadrobienia, i cały czas się zwiększa. Tylko czym oni się teraz zajmą, jeżeli tworzenie kiepskich CPU to najlepsze co potrafią zrobić ?
  Na razie uruchomili produkcję własnych pudełek i znaczków do pamięci RAM. W kolejce czekają odkurzacze i ekspresy do kawy ?
  No niestety ale ta firemka już od dawna dawała sygnały że nie chce nic ambitnego zrobić, tylko pójść na łatwiznę. Slajdziki, obsunięcia i kiepskie produkty mówią same za siebie.


 3. Spokojnie (autor: hanpl | data: 2/12/11 | godz.: 21:28)
  Myślę ,że to dobre posunięcie. Bez sensu wydawać kasę na bezpośrednią konurencje z Intelem. Lepiej poprowadzić walkę pośrednią na innych rynkach i po kilku latach umocnienia pozycji wyjść z cienia. To tylko kwestja czasu. Poza tym, ustąpili tylko pola na rynku procesorów Bulldożer, APU to nie dotyczy, bo wiadomo Intel i jego Atom!!!

 4. @pomidorek (autor: franc# | data: 4/12/11 | godz.: 11:57)
  Dla Ciebie AMD było bym Kimś/Czymś jak by zrobili wypaśny procek bijący Intel-a na głowe, tak? Tymczasem dla samego AMD nie byłoby to żadne osiągnięcie i na pewno nie zapewniłoby grubej kasy przyszłości. Tredny rynkowe sa jakie są czyli mobile, arm, gpu compute, konsole itp. Przyszlość NA PEWNO nie należy do x86, to juz wie każdy, więc po cholere się bić na tym rynku pomidorku?
  AMD ma zdaje się genialny nowy GPU, które juz spycha Nvidie i jej CUDA w daleką odchłań. NV będzie musiała płacić niezłą kapuste żeby firmy z tego korzystały - zrobi pewnie to co intel, czyli przekupi kogo sie da. Tymczasem AMD zrobilo super sprzęt dla Apple, który jest najlepszy w OpenCL i NV przy następnej generacji zobaczy co to kopniak w dupke, dająy nokaut. Nie wiem czemu ale ostatnio mam wrażenie, że to właśnie grubiański niebieski gigant przesypia wiele okazji..
  <KuluaroweDyrdymaly>Wszystkie następne konsole będą miały AMD custom chip on board - troche sobie to przydupiaste amd znowu kasy napędzie</>


 5. @pomidor (autor: Dziadek Żniwiarz | data: 4/12/11 | godz.: 20:10)
  Za oczernianie AMD płaci ci Intel czy Nvidia?

 6. @04 (autor: Plackator | data: 5/12/11 | godz.: 01:44)
  <KuluaroweDyrdymaly id="pomidory">Wszystkie następne konsole będą miały AMD custom chip on board - troche sobie to przydupiaste amd znowu kasy napędzie</>

  #pomidory {
  margin: 0 i3 0 GT420;
  color: Pomidorowy;
  background: blue;
  border: 580mm^2 burnt green;
  }


 7. @franc# (autor: kretos | data: 5/12/11 | godz.: 08:30)
  na razie to AMD ma kiepskie wyniki finansowe i jest bite i przez Intela i nV. "AMD ma zdaje się genialny nowy GPU" - zdaje się, że mówili tez o jakimś buldożerze...
  Faktem jest że mają mało argumentów przetargowych i są spychani coraz bardziej w kąt. Intel podniósł już znacznie wydajność grafiki w HD4000 - jak będzie trzeba to za rok znowu pociśnie i APU AMD przestanie mieć racje bytu. Szkoda ale trzeba patrzeć realnie na rynek.


 8. Intel znowu górą, kryzys się go nie ima.... (autor: Krax | data: 5/12/11 | godz.: 21:34)
  ....do czasu.
  cierpliwosci, im wyzej jestes tym mocniej upadasz.... duzych i rozwinietych kryzys zaboli najbardziej.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.