Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 5 grudnia 2011 
    

Nintendo Wii U - znamy nioficjalną specyfikację techniczną


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 12:17
(4)
W przyszłym roku na sklepowe półki trafi druga generacja konsoli Nintendo Wii, oznaczona symbolem U. Nowość zostanie wyposażona w rewolucyjny kontroler z krzyżakiem, typowymi dla konsoli tego producenta przyciskami, dwoma manipulatorami, kamerką internetową oraz 6.2-calowym ekranem. Nic więc dziwnego, że następca Wii wzbudza takie emocje, tymczasem do sieci trafiła nioficjalna specyfikacja techniczna nowej konsoli. Po pierwsze nowy produkt Nintendo otrzyma czterordzeniowy procesor PowerPC, taktowany zegarem 3.0GHz i zbudowany w 45nm procesie produkcji.

Pod względem budowy wspomniany układ ma przypominać trzyrdzeniowy model (3.2GHz) montowany w Xbox 360. Za wyświetlanie grafiki odpowiadać będzie karta graficzna AMD, której specyfikacji niestety nie znamy, a konsola będzie sprzedawana w dwóch odmianach z różną ilością pamięci DRAM.

W tym miejscu pojawia się mała nieścisłość, bo z upublicznionej informacji wynika, że w nowych konsolach będziemy mieć 768MB i 1GB pamięci DRAM, co z pewnością jest błędem. Prawdopodobnie osoba, która przepisywała specyfikację techniczną pomyliła jednostkę megabit (Mb) z megabajtem (MB). W takim wypadku wewnętrznej, wbudowanej pamięci eDRAM, która może być współdzielona pomiędzy CPU i GPU byłoby około 96 lub 128MB.

I znowu dla przypomnienia podam że w Xbox 360 mamy zaledwie 10 MB pamięci eDRAM stosowanej jako bufor ramki, czyli kilkukrotnie mniej.

Wii U będzie ponadto obsługiwać rozdzielczość 1080p, a gry będą przenoszone na specjalnie w tym celu przygotowanych dla Nintendo płytkach o pojemności 25GB. Sama konsola otrzyma również kilka dodatków, a jej specyfikacja techniczna może jeszcze ulec kosmetycznym zmianom. Premiera konsoli Nintendo odbędzie się podczas czerwcowych targów CES 2012.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. "Znamy" (autor: Drow | data: 5/12/11 | godz.: 13:19)
  gowno, a nie znamy, przeciez to plotka i wyciek, ale nie.. na TPC to jest pewniak.

 2. @up (autor: Wedelek | data: 5/12/11 | godz.: 13:27)
  Dodałem w tytule "nieoficjalna", żebyś nie lamentował. W treści notabene jest wyraźne napisane "nieoficjalna" i "może się jeszcze zmienić".

  Pozdrawiam


 3. w przypadku Nintendo (autor: hideox | data: 5/12/11 | godz.: 13:41)
  specyfikacja nie jest tak ważna, ważna jest miodność ich gier z Mario i spółką, Metroid itd. te gry zawsze się sprzedają rekordowo i sprzedadzą po raz kolejny, te kilka znanych marek gier Nintendo to niewyczerpana żyła złota od dekad

 4. @3. (autor: Jarek84 | data: 5/12/11 | godz.: 14:23)
  ZEEEEEELDA!!!! :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.