Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 6 grudnia 2011 
    

Serwerowe SSD od Fusion-io wykonują miliard transakcji na sekundę


Autor: Wedelek | źródło: Softpedia | 07:43
(4)
Firma Fusion-io, specjalizująca się w produkcji wydajnych dysków SSD i oprogramowania dla klientów biznesowych postanowiła zaprezentować wyższość jej produktów nad konkurencją, przeprowadzając test na serwerze baz danych. Komputer, który wziął udział w pokazie został zbudowany z kilku procesorów AMD Opteron, które łącznie oferowały 64 rdzenie x86 oraz czterech dysków SSD Fusion-io Drive2, połączonych z płytą przez złącze PCI-Express, każdy o pojemności 1,2TB. Serwer operował na bazie danych obsługiwanej przez oprogramowanie Microsft SQL Server oraz VSL i osiągnął wynik 1,11 milionów przeprowadzonych transakcji w ciągu sekundy.

Cały system był w stanie przeprowadzić 2,5 miliona aktualizacji danych w przeciągu jednej sekundy, a po całym dniu pracy licznik wykonanych transakcji wskazywał 25 miliardów. Transfer danych w przypadku ich odczytu wynosił 1,4GB/s, a w ciągu sekundy zostało wykonanych 351'000 operacji zapisu i 511'000 odczytu (IOPS).

Dyski ioDrive2 o pojemności 1.2TB, dedykowane klientom biznesowym są dostępne w ofercie firmy od października bieżącego roku.

Na koniec, z myślą o użytkownikach, którzy na co dzień nie pracują z bazami danych przypomnę, że transakcja to sekwencja operacji wykonywanych jako jedna, niepodzielna jednostka pracy. Jeżeli któraś z operacji wchodzących w skład transakcji nie zostanie wykonana poprawnie, to transakcja jest anulowana (wynik żadnej innej operacji z transakcji nie wpływa na bazę danych).
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. a czy ta konstukcja zawiera jakis wiatraczek (autor: VP11 | data: 6/12/11 | godz.: 07:57)
  bardzo przypomina karte graficzna

 2. Hmm (autor: Jarek84 | data: 6/12/11 | godz.: 10:53)
  ciekawe jakby to wyglądało na Oraclu.

  Swoją drogą trochę niesprecyzowane warunki tego testu - nie wiadomo czy transakcje były przeprowadzane równolegle, czy był to jeden bulk insert, czy może równloegły singleton, i na jakim poziomie był proces izolacji transakcji?


 3. ??? (autor: Conan Barbarian | data: 6/12/11 | godz.: 18:08)
  "SSD od Fusion-io wykonują miliard transakcji na sekundę"
  "osiągnął wynik 1,11 milionów przeprowadzonych transakcji w ciągu sekundy"


 4. 350000 operacji zapisu na sekunde (autor: RusH | data: 6/12/11 | godz.: 18:31)
  zrobilem kilka obliczen na serwetce i w najgorszym wypadku flasz SLC w tym dysku zacznie padac po 3 latach ciaglego zapisu, ladnie

  co ciekawe gdyby zrobic ten dysk z MLC to ten czas skraca sie do 4 miesiecy

  a teaz zaczynaja sie pojawiac badziewia na TCL, wtedy czas do pierwszej awarii to uwaga 12 DNI !!!111oneone


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.