Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 8 grudnia 2011 
    

CD Projekt RED przegrał spór z Namco Bandai


Autor: Zbyszek | 18:26
(5)
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów zdołał odnieść już spory sukces na świecie, tymczasem posiadacze konsol wciąż nie mogą znaleźć w sklepach najnowszego tytułu firmy CD Projekt. Powodem jest spór z firmą Namco Bandai dotyczący praw do dystrybucji gry. Przypomnijmy, że 30 czerwca CD Projekt podpisał umowę z THQ na dystrybucję wersji konsolowej gry na terenie Europy Zachodniej, Azji i Pacyfiku oraz Ameryki. Prawa do dystrybucji gry na tych terenach rościła sobie jednak firma Namco Bandai, która zajmuje się rozprowadzaniem PC’towej wersji gry i zgodnie z podpisaną umową to właśnie ta firma miała mieć pierwszeństwo przy okazji wyboru dystrybutora wersji konsolowej.

Ponadto Namco Bandai miało za złe producentowi gry, że wraz z oficjalną łatką bez żadnych ustaleń zdjęto z niej zabezpieczenia antypirackie DRM. W efekcie firma złożyła pozew przeciw CD Projekt a ponadto do chwili wyjaśnienia zaistniałej sytuacji zdecydowała się nie wypłacać CDProjekt pieniędzy należnych z tytułu dystrybucji Wiedźmina 2 na komputery PC.

Rozstrzygnięcie wydane przez Sąd w Lyonie nie jest korzystne dla CDProjekt - firma musi niezwłocznie zerwać podpisaną wcześniej z THQ umowę i zawrzeć analogiczną z Namco Bandai. Ponadto studio jest zobowiązane pokryć koszty procesu i zwrócić Namco Bandai wydatki poniesione na koszty prawne i sądowe - łącznie około 75 tysięcy Euro. Francuski sąd nie uznał natomiast roszczeń Namco Bandai za usunięcie zabezpieczeń DRM.

Nie jesteśmy do końca zadowoleni z werdyktu. Mimo to wykonamy go. Najważniejszą sprawą dla nas jest jednak zakończenie sporu. Teraz możemy skupić się na dopracowaniu gry, która jest w końcowej fazie testów. Wkrótce ruszą działania marketingowe i promocyjne, żeby jak najlepiej rozreklamować tytuł. Temat jest świeży. Musimy porozmawiać z prawnikami. Nie chcemy ciągać się po sądach ani podejmować żadnych kroków, które mogą mieć negatywne przełożenie na biznes operacyjny - powiedział Marcin Iwiński, członek zarządu CDProjekt RED.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Bitcher (autor: Conan Barbarian | data: 8/12/11 | godz.: 18:55)
  Jak milutko się zrobiło.

 2. ahahahahah (autor: RusH | data: 8/12/11 | godz.: 22:58)
  mam tylko nadzieje ze GOG jest prawnie odrebna jednostka i cdprojekt ich nie pociagnie ze soba na dno


  mam tez nadzieje ze ktos wywali caly zarzad cdprojekt za morde na bruk


 3. Podatek od zarobku (autor: fanzboj | data: 8/12/11 | godz.: 23:39)
  Tak to już jest że nie możesz zgarniać całej kasy. Zawsze trzeba tym i owym odpalić sporo kasy za prawo do zarobienia kasy.

 4. #2 chyba zaczynasz sie starzec:))) (autor: speed | data: 9/12/11 | godz.: 00:06)
  corac czesciej zgadzam sie z tym co piszesz.

 5. @fanzboj (autor: Drow | data: 11/12/11 | godz.: 12:53)
  wo akurat wina CPRED, ze podpisali z Namco taka umowe, a nie inna, czym dali dupy. Nie doszukuj sie jakichs systemowych przeszkod kladzionych specjalnie pod nogi ludziom, ktorzy zarabiaja.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.