Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 15 maja 2002 
    

Hilbers rezygnuje, Napster upada?


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:03
Szef Napstera, Konrad Hilbers, zrezygnował ze stanowiska. Powodem jest fiasko wielomiesięcznych negocjacji w sprawie sprzedania serwisu oraz wciąż nierozstrzygnięte kwestie prawne. Wraz z informacją o ustąpieniu Hilbersa pojawiły sie pogłoski o bankructwie Napstera. Hilbers zrezygnował kiedy zarząd Napstera nie wyraził zgody na sprzedaż firmy niemieckiemu koncernowi medialnemu Bertelsmann. Szef Napstera jest przekonany, że to błąd, który może doprowadzić nawet do upadku firmy. Wraz z Hilbersem rezygnację złożył Shawn Fanning, który jako 19-latek stworzył Napstera, a później piastował stanowisko w zarządzie firmy.

To nie koniec ruchów kadrowych w Napsterze: szeregowi pracownicy otrzymali ultimatum - połączona z odprawą rezygnacja lub przymusowy urlop. Rzecznik prasowy Napstera dementuje pogłoski o rychłym końcu słynnego serwisu, niemniej sytuacja jest bardzo poważna - firma nie notuje żadnych wpływów i wciąż działa na kredyt. Jedynym ratunkiem dla firmy wydaje się być... Bertelsmann. Brak zgody akcjonariuszy nie bowiem, że niemiecka firma ostatecznie rezygnuje z przejęcia Napstera. Bertelsmann pożyczył Naspterowi dziesiątki milionów dolarów i jest obecnie największym wierzycielem firmy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.