Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 15 maja 2002 
    

Nowy StarOffice już w najbliższy wtorek


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:07
(2)
Sun Microsystems od 21 maja rozpocznie sprzedaż pakietu biurowego StarOffice 6.0. Nowa wersja bezpłatnego do niedawna zestawu będzie kosztować 75,95 USD. StarOffice jest jedynym z niewielu pakietów biurowych, który może konkurować z MS Office (na uwagę zasługuje też Open Office). Oczywiście z uwzględnieniem odpowiednich proporcji – pakiet Microsoftu posiada obecnie 95% udział w rynku (według badań Gartner Dataquest), dla Suna zdobycie 10% byłoby sukcesem. Według strategii Suna podstawowym argumentem w walce o klienta będzie cena. Niespełna 80 USD to niewiele, biorąc pod uwagę, że pakiet Microsoftu kosztuje w USA sześciokrotnie więcej. Sun przewiduje poważne rabaty dla firm kupujących większe ilości pakietu (cena za pojedynczą kopię może spaść do 25 USD). Może podobać się także podejście firmy do instytucji edukacyjnych – otrzymają one StarOffice po pokryciu kosztów instrukcji, nośnika oraz przesyłki. Dla porównania: Microsoft sprzedaje amerykańskim szkołom pakiet Office w cenie 149 USD.

Oczywiście StarOffice to nie tylko zalety. Należy pamiętać, że to MS Office jest dziś standardem. Raport Gartnera informuje o dodatkowych kosztach związanych z wdrożeniem pakietu Suna - początkowy spadek produktywności, kłopoty z wymianą dokumentów w formatach MS Office oraz dodatkowe szkolenie pracownika wyceniane są łącznie na 1200 USD. Dane te mogą być jednak przesadzone – Sun twierdzi, że 70-80% spośród 1,8 mln użytkowników testujących nowy produkt, nie miało kłopotów z “przestawieniem” się na StarOffice. W dniu premiery dostępne będą wersje dla wszystkich najpopularniejszych dystrybucji Linuxa oraz oczywiście systemu Windows. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku pojawi się wersja opracowana specjalnie dla serwerów. Biorąc pod uwagę, że brak konkurencji jest zawsze szkodliwy, trzymamy kciuki za nowego StarOffice'a.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. no nie jedynym... (autor: shiryu-brak rejestracji | data: 15/05/02 | godz.: 22:26)
    ...jest jeszcze Open Office, cenę ma jeszcze lepszą bo jest za darmo, a na dodatek po polsku.

    <A HREF="http://www.openoffice.org">www.openoffi...

    przynajmniej zerknijcie.


  2. dodatkowa zaleta (autor: Outsider | data: 16/05/02 | godz.: 09:14)
    Open Office jest rowniez pelna kompatybilnosc z produktami Microsoftu

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.