Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 16 maja 2002 
    

Poprawki dla IE


Autor: R4v | 15:02
(2)
Microsoft wypuścił patch dla Internet Explorera, zawierający wcześniejsze poprawki, plus łatę na niedawno odkryte sześć błędów. Plik ma status critical, co oznacza, że powinien być zainstalowany jak najszybciej przez użytkowników przeglądarki. Pierwszy z błędów polega na możliwości uruchomienia na komputerze dowolnego skryptu. Wynika to z tego, że IE trzyma na dysku pewne pliki HTML, które mają ułatwić mu pracę. Problem w tym, że mają one większe uprawnienia niż standardowe strony i wystarczy je podmienić aby uzyskać dostęp do komputera ofiary. Drugi błąd pozwala na odczyt danych z komputera ofiary. Innym błędem jest możliwość odczytu "ciastek" (cookies) przez inny serwer, niż ten, który umieścił ciastko. Dodano też m.in. blokowanie ramek w klientach pocztowych Microsoftu, takich jak: MS Outlook Express 6.0, Outlook 98 i 2000 z patchem Outlook Mail Security Update oraz w Outlooku 2002. Dzięki temu, odpowiednio spreparowany w HTMLu mail, nie będzie mógł otwierać nowych okien oraz uruchamiać plików. Patch jest do pobrania z tej strony.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Tylko by te laty wypuszczali :) (autor: MAJKI-brak rejestracji | data: 16/05/02 | godz.: 17:19)
    Czy oni nie moga zrobic raz a solidnie? :)

  2. :):) (autor: Vaterland-brak rejestracji | data: 16/05/02 | godz.: 19:03)
    Juz chcialem leciec na ich strone i sciagac patcha, gdy przypomnialem sobie ze siedze na linuxie. Ach, jakie zycie bywa przyjemne bez MS...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.