Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 19 grudnia 2011 
    

Poprawka Microsoftu dla Bulldozera dopiero w Q1 2012


Autor: Wedelek | 07:35
(7)
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Was, że Microsoft umieścił na swojej stronie internetowej, w dziale pomocy technicznej link do poprawki, która miała zwiększyć wydajność komputerów z procesorami Zambezi FX zbudowanymi w oparciu o architekturę Bulldozer. Owa poprawka została bardzo szybko usunięta z serwera, a źródła bliskie gigantowi z Redmond donoszą, że użytkownicy padli ofiarą pomyłki jednego z pracowników tej firmy. Okazało się bowiem, że udostępnione pliki tak naprawdę powodowały więcej złego niż dobrego i nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego w obecnej formie.

Wspomniana poprawka, która wywołała tyle zamieszania była we wczesnej fazie projektowania i będzie gotowa dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku w formie dwóch odrębnych łatek. Dopiero wtedy użytkownicy Bulldozerów odczują wzrost wydajności, a wszyscy Ci, którym tę przedwczesną i wybrakowaną aktualizację udało się pobrać powinni ją odinstalować.

Na dowód tego, że wspomniana aktualizacja zachowuje się w sposób nieprzewidywalny załączam tabelkę z wynikami testów przeprowadzonymi przed i po jej zainstalowaniu.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Aktualizacja dawała jeden poważny plus... (autor: Kenjiro | data: 19/12/11 | godz.: 08:50)
  Mianowicie prezentowała procesor jako 4C/8T dla systemu, co jest nieco bardziej zgodne z prawdą, a dzięki temu aplikacje najpierw wędrowały po wolnych rdzeniach (modułach), a dopiero po ich wyczerpaniu po wolnych jednostkach w module. Tak więc, szczególnie te programy, które wcześniej mogły się niekorzystnie "ułożyć" powinny zyskać. Strata w innych aplikacjach jest najprawdopodobniej wynikiem wczesnej wersji łatki.
  Kilka testów z sieci pokazuje, że w niektórych przypadkach nastąpiła spora poprawa, dużo większa niż w powyższej tabelce.


 2. fakt, łatka pozwalała ładnie przedstawić się OSowi jako CPU zgodny ze stanem (autor: Qjanusz | data: 19/12/11 | godz.: 09:15)
  faktycznym.

  Teraz M$ implementuje w łatkę sedno, czyli kod umożliwiający wykorzystanie nowej architektury przez system.

  Ktoś z M$u się pośpieszył z umieszczeniem tego na stronie i ktoś pewnie za to beknie, bo smrodku wokół sprawy co nie miara.


 3. haha (autor: RusH | data: 19/12/11 | godz.: 09:37)
  szybciej tylko w 2 programach, ktore to przez przypadek sa standardowymi testami na wiekszosci portali,
  tak, na pewno przypadek, zmiana nazwy execow pewnie nic nie zmieni :)


 4. @up (autor: Qjanusz | data: 19/12/11 | godz.: 10:13)
  zajebistym przypadkiem jest to, że programy testujące lepiej latają na większej ilości rdzeni niż na mniejszej :D

 5. Upp (autor: VP11 | data: 19/12/11 | godz.: 10:25)
  @Qjanusz a moze to specjalnie, aby uzytkownicy przetestowali na swoich komputerach i uzyskac pelniejszy obraz. To takie alfa testowanie.
  @Kenjiro hm, zgodne z prawda. Juz od dluzszego czasu pojemnosc powinna byc pisana w MiB a nie MB. I jakos nadal nikt to nie zauwaza. A moze to nowy standard jest lipa??

  @RusH kiedys pisali o zmianie nazwy procka powodowalo szybsze dzialanie programu. Byc moze powinni zmienic i zamiast AMD pisac intel. Byc moze wtedy bylby wiekszy przyrost wydajnosci.


 6. To teraz jak ma (autor: Rajq | data: 19/12/11 | godz.: 10:29)
  sie to reklamowanie przez AMD "8 core" ja po zaaplikowaniu laty system bedzie widzial zwykly czterojajowiec z HT. A sama lata architerktury zwalonej nie naprawi.

 7. @6. (autor: Mariosti | data: 19/12/11 | godz.: 16:29)
  Normalnie, dalej masz 8 rdzeni całkowitoliczbowych, 4 zmiennoprzecinkowe mogące działać w trybie podwójnym, czyli jak 8, ale po prostu system wie że są tylko 4 frontendy do całej tej maszynerii.
  Co do "zwalenia" to można mówić o rozczarowującej pierwszej implementacji, ale nie o architekturze, bo to zupełnie co innego i ta jest akurat świetna.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.