Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 19 grudnia 2011 
    

Android 4.0 ostatnim systemem Google z obsługą Flasha


Autor: Wedelek | 07:08
(4)
Jakiś czas temu Adobe ogłosiło, że nie ma zamiaru dłużej rozwijać Flasha dla urządzeń mobilnych, a jedynie wprowadzać poprawki dla już wspieranych systemów operacyjnych. Pojawiło się więc pytanie, czy najnowsza odmiana Androida o numerku 4.0 będzie wspierana. Otóż będzie, a więc dopóki nie pojawi się wyższy numerek tego OS'a, oznaczony np. jako Android 5.0 problem z brakiem wsparcia dla Flasha w nowych smartphone'ach napędzanych "zielonym robocikiem" nie będzie mieć miejsca.

Ostatnią wersją Flasha dla urządzeń mobilnych będzie oprogramowanie z cyferką 11.1, kolejne, późniejsze wydania nie wprowadzą żadnych nowych funkcji, a jedynie rozwiążą problem/poprawią aspekty związane ze stabilnością oraz bezpieczeństwem oprogramowania.

Pytanie tylko jaki los czeka technologię Flash w przyszłości. O ile strony internetowe napisane we Flashu są raczej rzadkością, to już ilość materiałów wideo korzystających z Flash Playera jest całkiem pokaźna. Na pewno nikt z nas nie będzie natomiast żałował (no może poza autorami) banerów reklamowych napisanych we Flashu. Tak czy siak wygląda na to, że dni tej technologii są już policzone, a sam Adobe zaczyna powoli kopać grób dla swojego oprogramowania, a przynajmniej w obecnej postaci.

Jako następcę Flash'a wymienia się HTML5, który jednak potrzebuje czasu by zdobyć rynek, a nim to nastąpi użytkownicy urządzeń mobilnych będą musieli obyć się bez części funkcji, do których są przyzwyczajeni.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. problem (autor: RusH | data: 19/12/11 | godz.: 08:35)
  problem jest nie z brakiem wsparcia, a ze wsparciem. Bez flasza strony musza byc w htmlu i jest miodzio, z flaszem powstaja kupy takie jak
  http://www.edbol.pl

  smierc flaszowi!


 2. powstają (autor: Luke Jadi | data: 19/12/11 | godz.: 09:00)
  zarówno kupy jak i piekne strony. Jak wszedzie.

 3. wooow (autor: Okota | data: 19/12/11 | godz.: 09:20)
  po raz pierwszy w dziejach chyba bedziemy uzywac aplikacji ktora bedzie juz tylko poprawiana a nie badziej bugowana nowymi opcjami

 4. Flash w telefonach to i tak ciekawostka jest. (autor: Mute | data: 19/12/11 | godz.: 13:44)
  Nie pamietam czy uzywalem go do czegokolwiek poza sprawdzeniem menu w chujowo zrobionej stronie jakiejs pizzerii.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.