Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 20 grudnia 2011 
    

Ivy Bridge będzie kosztować tyle samo co Sandy Bridge


Autor: Wedelek | źródło: Nordic Hardware | 15:58
(2)
O nowych procesorach Ivy Bridge, które pojawią się w sklepach w kwietniu przyszłego roku, pisaliśmy już wielokrotnie, więc zamiast po raz kolejny wdawać się w ich specyfikację techniczną od razu przejdę do rzeczy, czyli do kwoty, jaką będziemy musieli zapłacić za nowe procesory Intela. Te natomiast będą identyczne jak w przypadku Sandy Bridge, za wyjątkiem modelu Core i5-3570K, który zastąpi Core i5-2500K i będzie droższy od swojego poprzednika o 9 dolarów. Szczegółowe dane na temat poszczególnych modeli znajdziecie w tabelce poniżej.

Czym natomiast będzie się różnić nowsza generacja od starszej? Otóż "most z bluszczu" (Ivy Bridge) otrzyma nowy układ IGP GMA 4000, który będzie wydajniejszy od GMA 3000, posiadając o 30% więcej jednostek EU. Drobne poprawki objęły również rdzenie CPU, ale wzrost wydajności tego elementu względem "piaskowego mostu" będzie niewielka. Nowy będzie również proces produkcji - 22nm i tranzystory - trigate. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. IB będzie kosztować tyle samo co SB (autor: Conan Barbarian | data: 20/12/11 | godz.: 18:54)
    Trudno żeby było inaczej, gdy wydajność CPU właściwie nie wzrosła a GPU w większości przypadków i tak jest dezaktywowane. Jedyny zysk w zasilaniu oraz potencjalny w OC, ale z tym może być różnie, gdyż te 22nm niekoniecznie zagwarantują wysokie OC.
    Moim zdaniem po zakupie Sandy Bridge można spokojnie poczekać do architektury Broadwell i 14nm.


  2. uuuu (autor: Qjanusz | data: 21/12/11 | godz.: 10:40)
    grafa taki wypas i w cenie poprzedniej edycji.
    Okazja!


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.