Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 21 grudnia 2011 
    

Seagate finalizuje przejęcie działu HDD od Samsunga


Autor: DYD | 11:56
(6)
Seagate poinformował o zamknięciu transakcji przejęcia działu dysków twardych Samsung. W ramach transakcji Seagate przejął aktywa i infrastrukturę działu dysków twardych Samsunga. Do przejętych aktywów Samsunga zalicza się wiodącą linię produktów M8, w skład której wchodzą pojemne, 2,5 - calowe dyski twarde. Pracownicy działu HDD Samsunga z Korei, którzy dołączyli do zespołu Seagate, będą zajmować się pracami nad dyskami do urządzeń przenośnych. Nadzorem nad produktami Seagate w koreańskiej fabryce zajmie się N.Y. Park, senior vice president & general manager. Będzie on raportował do Boba Whitmore'a, CTO Seagate'a.

'Transakcje i związane z nimi umowy strategiczne umożliwią obu firmom wzajemne dostosowanie rozwoju produktów, skrócenie czasu wprowadzenia nowych produktów oraz wykorzystanie szans na szybko zmieniających się rynkach, jak np. mobilnych urządzeń, cloud computing oraz pamięci solid state' - powiedział Steve Luczo, prezes i przewodniczący Rady nadzorczej Seagate.

Transakcja została ogłoszona w kwietniu 2011 wraz z serią towarzyszących umów między Seagate i Samsungiem, na mocy których:

- Seagate dostarcza dyski twarde do PC, notebooków oraz rozwiązań elektroniki użytkowej Samsunga.
- Samsung dostarcza Seagate'owi półprzewodniki, które są wykorzystywane w pamięciach Seagate SSD klasy enterprise, dyskach hybrydowych oraz innych produktach.
- Firmy również poszerzyły i wzmocniły istniejące umowy wzajemnego licencjonowania i poszerzyły współpracę w segmencie pamięci masowych klasy enterprise.

'Strategiczna współpraca stworzy nowe możliwości dla obu firm, pozwoli na wzajemne dopełnienie oferty produktowej i zaproponowanie bardziej różnorodnych rozwiązań' - powiedział Oh-Hyun Kwon, vice chairman of Device Solutions, Samsung Electronics.

Łączna wartość transakcji i zawartych umów szacowana jest na 1,4 mld USD, na co składa się 45 239 490 akcji zwykłych Seagate oraz rozliczenia gotówkowe. Dodatkowo, ustalono, że przedstawiciel kadry zarządzającej Samsunga dołączy do Rady Nadzorczej Seagate.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Papa serio F1 od Samsunga ... (autor: TheW@rrior | data: 21/12/11 | godz.: 12:30)
  Szkoda że Seagate przejął Samsunga.

 2. ehhh (autor: arra | data: 21/12/11 | godz.: 12:33)
  teraz zostały tylko WD-ki, a tak przynajmniej była jakaś konkurencja.

 3. Szkoda szkoda... (autor: PrEzi | data: 21/12/11 | godz.: 12:46)
  90% dyskow u mnie to Samsungi byly, moze zdziebko glosniejsze F1 byly, ale za to zadna mi do tej pory nie padla, a i wydajnosc/cena jest(byla) niezla...
  Szkoda...
  Seagate'ow to ja kijem od szczotki nawet nie dotkne... pozostaje chyba tylko albo WD albo (jeszcze Hitachi).


 4. PrEzi (autor: Sławekpl | data: 21/12/11 | godz.: 14:07)
  zostanie tylko WD i Tośka, choć ten drugi praktycznie się nie liczy w desktopach, jedynie dyski 2,5 cala
  przecie Hitachi zostanie wchłonięte przez WD
  ciężko będzie, brak konkurencji to brak postępu, WD i Sygate kółeczko wzajemnej adoracji stworzą i tylko w niewielkim stopniu będą się ich oferty różnić


 5. nic nie bójcie (autor: Dabrow | data: 21/12/11 | godz.: 14:52)
  Samsung zaraz zacznie zalewać SSDami i się skończy kółeczko wzajemnej adoracji....

 6. Slawekpl (autor: PrEzi | data: 21/12/11 | godz.: 14:58)
  W zlym miejscu nawias postawiłem -miało być (jeszcze) Hitachi. Niestety ale o wykupieniu H przez WD też wiadomo nie od dziś...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.