Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 16 maja 2002 
    

EA wesprze Sony


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:03
(1)
Electronic Arts – największy na świecie wydawca gier – udzieli wsparcia sieciowej platformie Sony. Jeszcze w tym roku na PlayStation 2 pojawią się pierwsze gry sportowe z opcją gry online. Wcześniej EA negocjowało z Microsoftem, jednak jak dotąd nie osiągnięto porozumienia. Wprowadzenie rozgrywek online to następny krok, który ma zwiększyć popularność konsol nowej generacji. Jak do tej pory podobną inicjatywę wdrożyła tylko Sega - dla wycofanej już z produkcji konsoli Dreamcast. Teraz wyzwanie podejmuje “wielka trójka” branży: Sony, Microsoft i Nintendo. Serwery do gier online oraz stosowne oprogramowanie pojawią się w USA i w Japonii w ciągu najbliższego półrocza. Teraz producenci konsol starają się pozyskać jak najsilniejsze poparcie ze strony wydawców gier.

Umowa z EA to dla Sony duży sukces – także psychologiczny. Konsola Microsoftu, choć teoretycznie posiada wszelkie dane ku temu, by stać się rynkowym hitem, wciąż pozostaje w cieniu PlayStation 2. Teraz wszystko wskazuje na to, że również sieciowy debiut konsoli Sony będzie bardziej okazały, niż premiera gier online dla Xboxa. Przyczyną jest postawa Microsoftu, która budzi - tradycyjnie już – spore kontrowersje. Firma nie może się dogadać z wydawcami gier, gdyż chce mieć pełną kontrolę nad serwerami obsługującymi rozgrywki. Chodzi oczywiście o dostęp do wszystkich informacji o graczach. Większość firm – w tym EA – nie chce zgodzić się na takie rozwiązanie.

“Każdy developer akceptujący umowę, która nie szanuje jego relacji z klientem, jest jak indyk, który przyjmuje zaproszenie na obiad w Święto Dziękczynienia” – skomentował negocjacje z Microsoftem Electronic Arts, Jeff Brown. Nie oznacza to zerwania całkowitego negocjacji – Microsoftowi bardzo zależy na wsparciu ze strony takiego giganta jak EA, z kolei EA na pewno nie zrezygnuje z tak bogatego klienta jak Microsoft. Uzgodnienie zasad współpracy może jednak potrwać, co z pewnością nie pomoże Xboxowi w rywalizacji z PlayStation 2. Model zaproponowany przez Microsoft może odpowiadać mniejszym firmom, budzi jednak sprzeciw gigantów branży, którzy obawiają się, że producent Xboxa w przyszłości zajmie ich miejsce. Dlatego chcą korzystać z własnej infrastruktury sieciowej, zwłaszcza, że np. EA wydało na nią w ostatnich latach setki milionów dolarów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Czy mi sie zdaje (autor: MAckie MAsser-brak rejestracji | data: 17/05/02 | godz.: 02:03)
    czy ja widze podwojnie? Tu nius i tam: http://wgk.waw.pl/modules.php?name=News Czy ktos tu kogos kopiuje czy, czy to normalka w "branzy" pisania niusow? Moze tylko wziete z tego samego zrodla? Hmm...u nas 16.03, tam 16.49. Moze poprostu za dlugo siedze przy kompie....;-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.